You are currently viewing Ronan Lamy Chappuis poważnie chory – ma nowotwór kości

Ronan Lamy Chappuis poważnie chory – ma nowotwór kości

Ronan.Lamy .Chappuis WC.Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska - Ronan Lamy Chappuis poważnie chory - ma nowotwór kościW tym sezonie Ronan Lamy Chappuis nie zdobył kolejnych punktów w Pucharze Świata, kończąc zawody na odległych pozycjach bądź kwalifikacjach. Od konkursu w Wiśle przestał pojawiać się w zmaganiach. Dziś na swoim profilu na Facebooku poinformował o przyczynach swojej niedyspozycji. W najbliższym czasie czeka go bardzo poważna operacja.

 

Pierwsze punkty Pucharu Świata skoczek z Bois-d’Amont zdobył 26 stycznia 2014 roku w Wiśle. Przez trzy sezony zdobył łącznie 81 pucharowych punktów. Najlepszym uzyskanym przez niego rezultatem jest 11. lokata, którą wywalczył w 2014 roku w Sapporo. Ronan Lamy Chappuis na swoim koncie ma także starty m.in. w igrzyskach olimpijskich (Soczi 2014) oraz mistrzostwach świata (Val di Fiemme 2013, Falun 2015). Sezon 2016/17 miał być dla 23-latka kolejną okazją do powiększenia dorobku i zebrania kolejnych narciarskich doświadczeń.

Niestety mimo sportowej ambicji, reprezentantowi Trójkolorowych coraz częściej zaczęły doskwierać kłopoty ze zdrowiem. – Moje skoki przygotowawcze były dobre i byłem pewny siebie przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Niestety, pod koniec grudnia czułem coraz większy ból pleców. Postanowiłem skontaktować się z lekarzem – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

W marcu u kuzyna wybitnego francuskiego dwuboisty, Jasona Lamy Chappuis, wykryto torbiel. Francuz przeszedł biopsję i czekał na wyniki badań. – W piątek, 7 kwietnia, przyszła ostateczna diagnoza: łagodny nowotwór kości, wymagający szybkiego usunięcia i wykonania przeszczepu. Chirurg jest dobrej myśli i wykona operacje na początku maja – poinformował. Ronan zapewnił, że będzie na bieżąco informował o stanie swojego zdrowia za pomocą Facebooka.

Sympatycznemu francuskiemu skoczkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

źródło: facebook.com/LamyChappuisRonanOfficiel

 

Dodaj komentarz