You are currently viewing Olimpijskie medale Nieminena – historia z happy endem!

Olimpijskie medale Nieminena – historia z happy endem!

Nieminen Toni fot.Tuija .Hankkila - Olimpijskie medale Nieminena - historia z happy endem!Jak niedawno informowaliśmy, legenda fińskich skoków narciarskich, Toni Nieminen, musiał podjąć niezwykle trudną decyzję. Pozbawiony środków do życia postanowił wystawić swoje medale olimpijskie na sprzedaż. Okazuje się, że problemy 42-latka z Lahti mogą się zakończyć. Medale wykupił tajemniczy biznesmen, ratując tym samym sytuację finansową skoczka.

 

Wywoławcze ceny medali olimpijskich Nieminena z igrzysk olimpijskich w Albertville (złotych wywalczonych w zawodach indywidualnych na dużej skoczni oraz w konkursie drużynowym oraz brązowego w konkursie na skoczni normalnej) wynosiły odpowiednio 2 500 i 2 000 euro. Niespodziewanie, po kilku dniach ich wartość potroiła się, a niedługo później licytacja zniknęła. Wywołało to zainteresowanie fińskich portali sportowych, jednak były reprezentant Suomi nie wydawał się być tym mocno zaskoczony. – Nie śledziłem sytuacji jakoś mocno. Wydaje mi się, że sprawa medali interesuje wszystkich bardziej niż mnie. Wyznaje jednak: – To wspaniałe uczucie, gdy ktoś wyciąga do Ciebie pomocną dłoń.

Kto jest hojnym nabywcą medali olimpijskich? Toni Nieminen przyznaje, że zna jego tożsamość, jednak póki co, nie zamierza jej wyjawiać. – Nie mogę powiedzieć nic więcej. Powiem, kiedy to będzie konieczne – skomentował będąc pewnym, że olimpijskie krążki trafią w dobre ręce. Jak się okazuje, były mistrz dzięki dobrej woli tajemniczego aukcjonariusza otrzyma nie tylko wsparcie finansowe, ale także… wystawione na internetową aukcję medale, gdyż jak stwierdził ponoć darczyńca, ich miejsce jest właśnie przy fińskim sportowcu.

 

źródło: iltalehti.fi

 

Dodaj komentarz