You are currently viewing 12 skoczków w norweskiej kadrze B

12 skoczków w norweskiej kadrze B

Kilka dni po decyzji Norweskiego Związku Narciarskiego dotyczącej składu kadry A, poznaliśmy 12-osobową drugą grupę szkoleniową „Wikingów”, którą poprowadzi Thomas Lobben. W gronie kadry B, która zazwyczaj startować będzie w Pucharze Kontynentalnym znalazł się m.in. doświadczony Tom Hilde, a także utalentowani Joakim Aune i Halvor Egner Granerud.

 
Joakim Aune fot.twitter.com joakimaune twitter.com wclhmr 300x200 - 12 skoczków w norweskiej kadrze B
Joakim Aune (fot. twitter.com/wclhmr)

Skład norweskiej kadry A nie był dla nikogo zaskoczeniem. W sezonie 2017/2018 trener Alexander Stoeckl będzie współpracował przede wszystkim z zawodnikami, którzy prezentowali się najlepiej minionej zimy. Mowa oczywiście o Danielu Andre Tande, Andreasie Stjernenie, Robercie Johanssonie, Andersie Fannemelu i Johannie Forfangu. Do tej piątki dołączy ponadto powracający po rocznej przerwie bohater poprzedniego sezonu, Kenneth Gangnes.

W kadrze B, nad której pieczę sprawował będzie przede wszystkim Thomas Lobben, znalazło się 12 skoczków. Podobnie jak w poprzednim sezonie, zawodnicy ci będą musieli pokryć część finansowych zobowiązań wynikających z członkostwa w kadrze, przygotowań podczas zgrupowań, a także z konkursowych startów. W takiej formie współpracy, skoczkowie będą mogli jednak liczyć także na spore wsparcie rodzimego związku narciarskiego.

Po ostatnim sezonie postanowiliśmy poczynić pewne zmiany. Największą różnicą jest to, że zmniejszyliśmy liczbę zawodników, którzy będą mogli liczyć na przygotowania na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy tak po to, żeby zapewnić najlepszą jakość pracy każdemu sportowcowi – tłumaczy Lobben. – Tym razem zespół składa się z 12 zawodników, wśród których każdy ma duże szanse, aby wskoczyć do światowej czołówki. Mamy połączenie doświadczonych i młodych zawodników. To kombinacja, z którą mamy bardzo dobre doświadczenia – dodaje norweski szkoleniowiec.

Warto podkreślić, że kolejny sezon poza ekipą Alexandra Stoeckla spędzi Tom Hilde, który w rozmowie z norweskimi mediami przyznał, że prawdopodobnie jest to jego ostatnia próba powrotu do wysokiej formy sprzed lat. Największą nadzieję na dobre wyniki norweskiego zaplecza można wiązać z niespełna 21-letnim Halvorem Egnerem Granerudem oraz 23-letnim Joakimem Aune, którzy w minionym sezonie miewali przebłyski także w Pucharze Świata. Granerud był 16. w podczas próby przedolimpijskiej w PyeongChang, a Aune zajął 18. lokatę podczas jednego z etapów Raw Air w Trondheim. Ponadto obaj czterokrotnie wskakiwali na konkursowe podia w Pucharze Kontynentalnym.

 

Norweska kadra B w sezonie 2017/2018:

 • Halvor Egner Granerud (42. w PŚ 16-17 / 17. w PK 16-17 / n.)
 • Joakim Aune (52. / 8. / n.)
 • Tom Hilde (56. / 38. / n.)
 • Sigurd Nymoen Soeberg (n. / 18. / n.)
 • Richard Haukedal (n. / 48. / n.)
 • Fredrik Bjerkeengen (n. / 51. / n.)
 • Joacim Oedegaard Bjoereng (n. / 56. / 33.)
 • Marius Lindvik (n. / 61. / 67.)
 • Joachim Hauer (n. / 70. / n.)
 • Andreas Granerud Buskum (n. / 74. / n.)
 • Jonas Sandell (n. / 128. / 113.)
 • Robin Pedersen (n. / 138. / 153.)
 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz