You are currently viewing Polscy kadrowicze wrócili na skocznię

Polscy kadrowicze wrócili na skocznię

Horngacher Stefan Wisla.trening.2016 fot.Bartosz.Leja  - Polscy kadrowicze wrócili na skocznięPo badaniach kontrolnych i zgrupowaniu na Wyspach Kanaryjskich, przedstawiciele reprezentacji Stefana Horngachera pojawili się na skoczni. Pierwsze w tym sezonie próby na nawierzchni igelitowej zawodnicy wszystkich kadr narodowych odbyli podczas obozu w Szczyrku, na obiektach Centralnego Ośrodku Sportu.


W drugim roku pod okiem austriackiego szkoleniowca na Polaków czekają nie lada wyzwania. Po pierwsze – od naszych skoczków będzie się oczekiwać co najmniej tak dobrego sezonu, jak 2016/17, w którym wygrali Puchar Narodów i zdobyli drużynowe złoto MŚ. Po drugie – zawodników czeka najważniejsza impreza czterolecia – igrzyska olimpijskie w PyeongChang. Kadrowiczów, do rywalizacji w Korei i na arenach Pucharu Świata, ma przygotować intensywnie przepracowany sezon letni.

Stoch Kamil Memorial.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polscy kadrowicze wrócili na skocznię
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. W ostatnich dniach polscy zawodnicy oddali pierwsze od zakończenia sezonu zimowego próby na skoczni – w Szczyrku-Skalitem. Pierwsze skoki na igelicie mogę uznać za solidne – napisał na swoim profilu w portalu Facebook lider polskiej ekipy, Kamil Stoch. – Przed nami pracowite lato, ale i tak już nie mogę się doczekać Letniej Grand Prix, krzyków kibiców i buczenia trąb - dodał drugi zawodnik Pucharu Świata 2016/17.

Kubacki Dawid Memorial.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polscy kadrowicze wrócili na skocznię
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Wyrazy zadowolenia z pierwszych skoków pojawiły się m.in. na profilach społecznościowych Macieja Kota czy Dawida Kubackiego. - Miło znów wrócić na skocznię - napisał ten drugi. Nad sprawnym przebiegiem zgrupowania pieczę sprawował koordynator reprezentacji, Adam Małysz, który zdjęciem ze skoczni K 70 w Szczyrku podzielił się z obserwującymi na Instagramie.

Zawodników Horngachera czeka w najbliższym czasie jeszcze kilka zgrupowań, także za granicą. - Planujemy jeszcze krótkie wyjazdy do Hinzenbach i Ramsau. Grafik jest napięty, będzie się działo - cytuje Zbigniewa Klimowskiego, asystenta austriackiego szkoleniowca, "Przegląd Sportowy". Polscy skoczkowie odbędą także kolejne treningi w Polsce - w Zakopanem i po raz kolejny w Szczyrku.

 

Źródło: informacja własna / przegladsportowy.pl

 

Dodaj komentarz