You are currently viewing Inauguracja Pucharu Świata 2017/18 w Wiśle!
Skocznia w Wiśle Malince (fot. Stefan Piwowar)

Inauguracja Pucharu Świata 2017/18 w Wiśle!

Wisla Malinka Puchar.Swiata.2013 fot.Stefan.Piwowar - Inauguracja Pucharu Świata 2017/18 w Wiśle!Sukces polskiej delegacji na konferencji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w słoweńskim Portorožu. Sezon 2017/18 Pucharu Świata w skokach rozpocznie się dwoma konkursami na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince! Będzie to pierwsza w historii cyklu inauguracja rozegrana w Polsce.

 

Jeszcze w kwietniu we wstępnym terminarzu Pucharu Świata 2017/18, ogłoszonym po obradach w szwajcarskim Zurychu, na samej górze widniały zawody na dużej skoczni w fińskiej Ruce (Kuusamo). Polsce miały przypaść trzy konkursy w styczniu (jeden w Wiśle i dwa w Zakopanem). Polski Związek Narciarski nie zaprzestał jednak starań o wywalczenie dodatkowych zawodów i zaproponował FIS-owi skoki w Wiśle-Malince, w terminie 18-19 listopada 2017 roku.

Ostateczne decyzje w sprawie kalendarzy zapadają w tej chwili podczas konferencji kalendarzowej (FIS Calendar Conference) w Portorožu. Ze Słowenii przypłynęły już pozytywne wieści – Komisja Skoków przychyliła się do polskiego wniosku i inaugurację PŚ obejrzymy w rodzinnym mieście Adama Małysza. Na listopadowy weekend ze skokami w Wiśle będą składały się konkurs drużynowy i indywidualny.

Aby rozegranie zawodów było możliwe, konieczna będzie modernizacja skoczni: do 31 października ma zakończyć się jej pierwszy etap, na który będzie składał się przede wszystkim montaż torów lodowych. Drugi etap (montaż osłon przeciwwiatrowych) odbędzie się wiosną 2018 roku, ale już za nieco ponad trzy miesiące rozpoczną się pomiary siły i kierunków wiatru. Finansowanie modernizacji zapewniło już Ministerstwo Sportu.

Nie powinno być także problemów ze śniegiem – do zaśnieżenia zeskoku do dnia 6 listopada zobowiązała się firma Supersnow, partner PZN-u. Urząd Marszałkowski zapewnił też budowę 800-metrowego chodnika od skoczni w kierunku centrum Wisły. Brak drogi dla pieszych na tym fragmencie był jednym z przedmiotów krytyki ze strony dyrektora PŚ, Waltera Hofera.

Należy dodać, że Wisła zgłosiła gotowość organizacji inauguracji Pucharu Świata aż do 2022 roku.

 

źródło: PZN

Dodaj komentarz