You are currently viewing Slatnar przygotował specjalne buty dla skoczków

Slatnar przygotował specjalne buty dla skoczków

Prevc Domen WC.Wisla .2017 fot.Bartosz.Leja  - Slatnar przygotował specjalne buty dla skoczkówPeter Slatnar nie próżnuje. Po głośnym wejściu na rynek nart skokowych w miejsce firmy Elan, słoweński innowator w dziedzinie sprzętu podejmuje kolejny krok. Są nim specjalne buty, nad którymi prace rozpoczął już pięć lat temu. Na tym pomyśle ma skorzystać m.in. jeden z młodych gwiazdorów reprezentacji Słowenii, Domen Prevc.

Podobnie jak skoczkowie, Peter Slatnar nie odpoczywa w czasie wolnym od sezonu. Po wiązaniach i nartach przyszła kolej na buty z włókna węglowego. Słoweniec przyznaje, że wraz ze swoją ekipą starają się zaspokoić każdą jednostkę, bo jak wiadomo skoczkowie mają różne preferencje. W kwestii butów chodzi o elastyczność – wyjaśnia w rozmowie z Planet TV.

Slatnar zaprezentował nowe buty na przykładzie pary przygotowanej dla Domena Prevca, zawodnika znanego z niekonwencjonalnego stylu skakania. Najmłodszego ze skaczących braci natura obdarzyła wyjątkowo elastycznymi kostkami, które bardzo wyginają się w czasie lotu. Dzięki butom dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb, 17-latek nie będzie musiał skracać swoich skoków w celach bezpieczeństwa. To może spowodować, jak twierdzi Slatnar, że Prevc zyska nawet od 15 do 20 metrów na obiektach do lotów narciarskich.

W przerwie między sezonami Peter Slatnar pracuje także nad nartami. Nowe modele wyposażone zostały w warstwę wierzchnią wykonaną z innych niż dotychczas materiałów, dzięki czemu łatwiejsze ma być czyszczenie nart. Wzmocniono także wnętrze narty, a spód otrzymał dodatkową warstwę węglową. Nowy sprzęt ma być testowany w sezonie letnim.

 

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz