You are currently viewing Kaarel Nurmsalu definitywnie kończy karierę!

Kaarel Nurmsalu definitywnie kończy karierę!

Kaarel Nurmsalu Raw.Air .Lillehammer.2017 fot.Maria .Grzywa - Kaarel Nurmsalu definitywnie kończy karierę!Minionej zimy Kaarel Nurmsalu zaskakującym powrotem do świata skoków narciarskich ponownie obudził nadzieje na kibiców w Estonii. Niestety już po raz drugi w swojej karierze medalista mistrzostw świata juniorów jest zmuszony odwiesić narty na kołek, tym razem z powodów zdrowotnych. – Po ostatnich badaniach wszystko stało się jasne – przyznał.

 

– Udało mi się oddać trochę skoków, zgubić trochę wagi. Stara miłość nie rdzewieje, powracam – takie słowa mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu Estończyka na Facebooku na początku tego roku. Wtedy 26-letni Nurmsalu powrócił do Pucharu Świata po niespełna trzyletniej nieobecności spowodowanej brakiem środków finansowych na kontynuowanie kariery sportowej. Niestety teraz były kombinator norweski z Tamsalu jest zmuszony ponownie zakończyć swoją karierę skoczka.

W sezonie 2016/2017 reprezentant Estonii siedmiokrotnie zakwalifikował się do zawodów Pucharu Świata, zapunktował dwukrotnie, zajmując dwa razy 30. miejsce. Sezon olimpijski miał być okazją do powiększenia dorobku, jednak życie brutalnie zweryfikowało plany Estończyka. – Budżet który miałem na ten rok, ogromna motywacja – wszystko wyglądało fantastycznie, ale badania wykazały, że z moim zdrowiem jest źle. Bardzo źle – zdradził sam zawodnik.

Nurmsalu nie wyjaśnił dokładnie, jak na tę chwilę wygląda stan jego zdrowia. Wiadomo jedynie, że po konsultacji z lekarzem został zmuszony do podjęcia tej niezwykle trudnej decyzji. – Już zimą podejrzewaliśmy, że coś jest nie w porządku, po ostatnich badaniach wszystko stało się jasne – tłumaczy.

Co ciekawe, tuż po zakończeniu sezonu zimowego dotarły do nas informacje o możliwym zakończeniu kariery przez 26 latka z Tamsalu. Wtedy jednak to problemy finansowe miały być ewentualnym powodem. – Do końca sezonu miałem wystarczająco środków finansowych. W większości pochodziły one od mojego głównego sponsora. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że przyszłej zimy może tych pieniędzy nie być wystarczająco dużo. Dlatego pod znakiem zapytania stoją zarówno moje ewentualne starty w kolejnej odsłonie Pucharu Świata, jak i udział w igrzyskach olimpijskich za rok – wyjawił w kwietniu.

Co więc jest prawdziwą przyczyną odstawienia nart? Póki co pozostaje czekać na dodatkowe wyjaśnienia od samego Nurmsalu, który teraz zamierza skupić się na pracy w firmie Ramirent.

 

źródła: delfi.ee, postimees.ee, informacja własna

 

Dodaj komentarz