You are currently viewing Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)

Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)

Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach 02 - Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)Pod koniec ubiegłego tygodnia w austriackim Hinzenbach zainaugurowano kolejną edycję dziecięcego Turnieju Czterech Skoczni. W międzynarodowym gronie na starcie pojawił się także jeden reprezentant Polski – Tymoteusz Cienciała. Podobnie jak w poprzednich latach, 9-latek z Wisły zdeklasował konkurentów w swojej kategorii wiekowej.

Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach 09 300x199 - Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)
Tymoteusz Cienciała wygrywa w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)

Tymoteusz Cienciała, zwycięzca dwóch ostatnich edycji Międzynarodowego Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci, rozpoczął tegoroczny cykl z podwójnym sukcesem. Nie tylko zwyciężył w dziewiątym z kolei konkursie TCS w Austrii i Niemczech, ale również ustanowił rekord skoczni Schaunburgschanze HS-20 w Hinzenbach, potwierdzając wysoką tegoroczną formę. Młody reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w swoich próbach osiągał 21 i 22 metry gromadząc 231,3 punktu.

Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach 300x200 - Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)
Kompleks skoczni w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)

Jego przewaga nad Levi Hofmannem z Austrii (18,0 / 19,0 m; 199,2 pkt) i Felixem Briedenem z Niemiec (18,5 / 18,0 m; 197,4 pkt) w dwóch seriach wyniosła aż ponad 30 punktów. Tymek pokonując 22 konkurentów zdobył tym samym pozycję lidera i z wielkim zadowoleniem odpoczywa oraz przygotowuje się do czwartkowych zawodów w czeskich Kozlovicach, po których od razu uda się na drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni do Bischofshofen, który odbędzie się 24 czerwca. Dla przypomnienia, finał turnieju odbędzie się we wrześniu w Niemczech, na małych skoczniach w Reit im Winkl oraz Berchtesgaden. W tym tygodniu (w niedzielę) Cienciałę czeka jeszcze jedno wyzwanie, jakim są skoki za naszą południową granicą w Roznovie pod Radhostem.

Warto zaznaczyć, że w 7 kategoriach wiekowych zmierzyło się łącznie 117 skoczków i skoczkiń w wieku od 6 do 11 lat. W Austrii pojawili się reprezentanci gospodarzy, a także Niemcy, Czesi, Rumuni i Polak. Dwie najmłodsze kategorie wiekowe chłopców, a także młodsze dziewczęta rywalizowały na skoczni HS-10, chłopcy od 8 do 10 lat i starsze dziewczęta walczyli na 20-metrowym obiekcie, natomiast najstarsi (11-latkowie) zmierzyli się na skoczni HS-40.

Triumfatorzy wszystkich kategorii:

• 7-latkowie i młodsi: Nikolai Holzer, Niemcy (12,0 / 12,5 m; 227,1 pkt)
  • 8-latkowie: David Gruber, Austria (20,0 / 20,0 m; 217,5 pkt)
  • 9-latkowie: Tymoteusz Cienciała, Polska (21,0 / 22,0 m; 231,3 pkt)
  • 10-latkowie: Jachym Hrdina, Czechy (20,5 / 21,0 m; 223,4 pkt)
  • 11-latkowie: Dominik Blaha, Czechy (45,5 / 45,5 m; 247,3 pkt)
  • dziewczęta młodsze (9-letnie i młodsze): Katharina Allerstorfer, Austria (10,5 / 11,5 m; 212,6 pkt)
  • dziewczęta starsze (10- i 11-letnie): Christina Halla, Austria (19,5 / 18,5 m; 203,8 pkt).

Pełne wyniki wszystkich kategorii >>>

Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach 02a 300x200 - Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)
Tymoteusz Cienciała w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)
Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach trening K 47 01 300x200 - Tymek Cienciała wygrał inaugurację Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci! (FOTO)
Turniej Czterech Skoczni dla Dzieci w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)
Peter Riedel i Tymek Cienciała w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)

Więcej zdjęć i filmów z zawodów dostępnych jest na oficjalnym profilu Tymka Cienciały na Facebooku i na jego kanale w serwisie YouTube.

źródło: archiwa zawodnika / informacja własna