You are currently viewing Japończycy odkryli karty przed inauguracją letnich startów

Japończycy odkryli karty przed inauguracją letnich startów

Sakuyama Kento LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja - Japończycy odkryli karty przed inauguracją letnich startówJuż niecały miesiąc dzieli nas od weekendu ze skokami narciarskimi w Wiśle. Poza konkursami z cyklu FIS Grand Prix, w lipcu rozpocznie się także Letni Puchar Kontynentalny oraz FIS Cup. Niedawno poznaliśmy nazwiska zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy będą mieli możliwość reprezentować swój kraj we wszystkich trzech cyklach.

 

LGP bez czołowych Japończyków

DSC 3450 - Japończycy odkryli karty przed inauguracją letnich startów
Junshiro Kobayashi (fot. Maria Grzywa)

W tym roku Japończycy jako pierwsi uchylili rąbka tajemnicy, dzięki czemu wiemy już kto będzie reprezentował Kraj Kwitnącej Wiśni podczas pierwszych w tym sezonie zmagań. Do Wisły Malinki (a później do Hinterzarten i Courchevel) wraz z trenerem Tomoharu Yokokawą uda się sześciu skoczków. W składzie zabraknie jednak największych gwiazd reprezentacji, w tym weterana i samuraja przestworzy; 45-letni Noriaki Kasai jako priorytet stawia starty w zimowym Pucharze Świata i Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Japończyk wraz z pozostałymi kolegami z kadry A, Daikim Ito, Taku Takeuchim i Ryoyu Kobayashim będą szlifować swoją formę na sezon olimpijski oddając się spokojnym treningom.

W zawodach Letniego Grand Prix zaprezentują się m.in. starszy z braci Kobayashi, a także triumfator klasyfikacji generalnej tego cyklu z 2015 roku, Kento Sakuyama. Oprócz dwóch znanych już z Pucharu Świata zawodników, skład uzupełnią złoci medaliści Zimowych Igrzysk Azjatyckich oraz Zimowej Uniwersjady z tego roku: Naoki Nakamura oraz Yukiya Sato.

Skład Japonii na LGP w Wiśle, Hinterzarten i Courchevel:

 • Junshiro Kobayashi (54. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017)
 • Kento Sakuyama (62. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017)
 • Yumu Harada
 • Kenshiro Ito
 • Naoki Nakamura
 • Yukiya Sato

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas indywidualnych zawodów w Wiśle Kento Sakuyama plasował się na 24. miejscu, a Junshiro Kobayashi na 29. Poza punktowaną „30” znaleźli się: Yumu Harada (32.), Ryoyu Kobayashi (41.) oraz Kenshiro Ito (46.).

 

Japończycy na LPK i FIS Cup

Pierwszy weekend lipca (1-2) przyniesie także zmagania w zawodach z serii FIS Cup w austriackim Villach. Tam do  boju ruszy trzech japońskich skoczków i cztery skoczkinie.

Skład Japonii na FC w Villach (mężczyźni):

 • Yuken Iwasa (2. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017)
 • Riki Kurita (32. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017)
 • Ren Nikaido (37. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2016/2017)

Skład Japonii na FC w Villach (kobiety):

 • Ayaka Igarashi (28. miejsce w klasyfikacji generalnej FC Pań 2016/2017)
 • Rio Seto (64. miejsce w klasyfikacji generalnej FC Pań 2016/2017)
 • Ayuka Kamoda
 • Ren Mikase

Tydzień później w słoweńskiej miejscowości Kranj (7-8 lipca) odbędzie się pierwszy w tym sezonie Letni Puchar Kontynentalny, gdzie pojawi się taki sam męski skład, jak na  zawody w Villach. W poprzednim sezonie żaden „samuraj” nie pojawił się na rozbiegu inauguracyjnego konkursu.

 

źródło: sports.yahoo.co.jp / informacja własna

 

Dodaj komentarz