You are currently viewing Polacy w dziesięciu na FIS Cup w Villach. Powrót Kastelika

Polacy w dziesięciu na FIS Cup w Villach. Powrót Kastelika

Kastelik Dominik MP.Szczyrk.2017 fot.J.Piatkowska - Polacy w dziesięciu na FIS Cup w Villach. Powrót KastelikaTrener kadry juniorów Maciej Maciusiak podał skład reprezentacji Polski na inaugurujące sezon letni konkursy z cyklu FIS Cup. W zawodach, które odbędą się na Alpenarenie w austriackim Villach (K-90 / HS-98), weźmie udział dziesięciu polskich zawodników, w tym pięciu skoczków z kadry młodzieżowej C.

8H7A8571 300x199 - Polacy w dziesięciu na FIS Cup w Villach. Powrót Kastelika
Stanisław Biela, fot. Julia Piątkowska

W pierwszych dwóch w tym sezonie zawodach „trzeciej ligi”, zaplanowanych na 1 i 2 lipca, zobaczymy pięciu kadrowiczów Maciusiaka: Pawła Wąska, Bartosza Czyża, Damiana Skupnia, Kacpra Juroszka i Karola Niemczyka. Oprócz nich wystąpią także skoczkowie kadry B trenera Žídka: Stanisław Biela, Przemysław Kantyka i Łukasz Bukowski. Skład uzupełnią dwaj skoczkowie nieobjęci reprezentacyjnym szkoleniem: Dominik Kastelik i Mateusz Rajda.

Kastelik Dominik fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Polacy w dziesięciu na FIS Cup w Villach. Powrót Kastelika
Dominik Kastelik, fot. Katarzyna Służewska

Dla Kastelika start w Austrii będzie powrotem do międzynarodowych zawodów po trwającej od lutego przerwie. Skoczek z podżywieckich Gilowic ostatnią okazję do zmierzenia się w FIS-owskich konkursach miał podczas mistrzostw świata juniorów w Park City. Jego upadek w konkursie drużynowym pozbawił wówczas Polaków szans na zdobycie medalu, a postawa zawodnika została mocno skrytykowana przez dyrektora reprezentacji, Adama Małysza.

 

Program zawodów w Villach:

Sobota, 1 lipca

10:30 – Oficjalny trening
12:00 – Seria próbna
14:00 – Konkurs główny

Niedziela, 2 lipca

09:00 – Seria próbna
10:30 – Konkurs główny

 

Źródło: PZN

Dodaj komentarz