You are currently viewing COS unieważnił przetarg na remont torów najazdowych w Wiśle
Widok ze skoczni w Wiśle Malince (fot. Bartosz Leja)

COS unieważnił przetarg na remont torów najazdowych w Wiśle

Wisla Malinka rozbieg fot.B.Leja 1200 - COS unieważnił przetarg na remont torów najazdowych w WiśleZa niespełna pięć miesięcy będziemy świadkami inauguracji zmagań w elitarnym cyklu Pucharu Świata 2017/2018. Zanim jednak w  Wiśle pojawią się czołowi zawodnicy, skocznię im. Adama Małysza czeka remont torów najazdowych. Póki co włodarze COS-u w Szczyrku poinformowali o unieważnieniu pierwszego przetargu na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

 
Wisla.Malinka.2016.rozbieg.B.Leja  300x199 - COS unieważnił przetarg na remont torów najazdowych w Wiśle
Rozbieg skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w letniej odsłonie (fot. Bartosz Leja)

Chociaż rywalizacja na skoczniach pokrytych sztuczną nawierzchnią zbliża się wielkimi krokami, kibice skoków narciarskich z pewnością wybiegają w przyszłość i myślą już o inauguracji kolejnego sezonu zimowego. Zanim jednak ścisła światowa czołówka przyjedzie w Beskidy, aby walczyć o pierwsze punkty w elitarnym cyklu rozgrywanym pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, na obiekcie im. Adama Małysza muszą zostać zainstalowane nowe tory najazdowe.

W związku z wymaganiami postawionymi przez działaczy FIS-u, 14 czerwca zamawiający, którym jest Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, ogłosił przetarg nieograniczony w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji. Od firmy, która przeprowadzi prace na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, wymaga się m.in. demontażu istniejących torów najazdowych wraz z całą aparaturą chłodzenia i zraszania rozbiegu oraz zastąpienia ich nowym zintegrowanym systemem śladów zimowo-letnich.

Wisla Malinka fot.Alicja.Kosman 300x200 - COS unieważnił przetarg na remont torów najazdowych w Wiśle
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle (fot. Alicja Kosman / PZN)

Termin składania dokumentów wymaganych do udziału w procedurze przetargowej upłynął 29 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00. Niedługo potem, nastąpiło otwarcie oferty złożonej przez słoweńską firmę MANA ORIGINAL d.o.o., która jako jedyna napłynęła w terminie do siedziby COS OPO w Szczyrku. Słoweńcy wycenili koszt inwestycji na 1,9 miliona złotych, dając 96 miesięcy gwarancji na przeprowadzone prace budowlane. Propozycja złożona przez naszych południowych sąsiadów nie mogła został przyjęta ze względów formalnych – po pierwsze, firma nie wpłaciła należnego wadium, a po drugie, oferta nie spełniała określonych wymogów. Włodarze COS OPO w Szczyrku po wnikliwej analizie podjęli decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego. 

Tego samego dnia został rozpisany kolejny konkurs ofert, który powinien wyłonić wykonawcę prac budowlanych związanych z instalacją nowych torów najazdowych z systemem mrożenia na skoczni im. Adama Małysza. Termin zgłaszania ofert w drugiej procedurze przetargowej upływa 14 lipca 2017 roku o godz. 10:00. 

Informacja z otwarcia ofert >>>

Informacja o unieważnieniu przetargu >>>

Ogłoszenie o zamówieniu >>>

Warto dodać, że podobna sytuacja miała miejsce w Zakopanem, gdzie oba etapy modernizacji Wielkiej Krokwi rozpoczynały się dopiero po kilku postępowaniach przetargowych. Obecnie jednak na skoczni im. Stanisława Marusarza trwają już prace ziemne związane z przebudową i zmianą profilu zeskoku. 

Przypomnijmy, że zawody Pucharu Świata w Wiśle, które zainaugurują sezon zimowy 2017/2018 zostaną rozegrane w dniach 18-19 listopada.

 

źródło: bip.cos.pl

 

Dodaj komentarz