You are currently viewing FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósma

FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósma

Kriznar Nika Oberstdorf.2017 fot.Frederik.Clasen - FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósmaNika Križnar wygrała pierwszy w tym sezonie konkurs zaliczany do klasyfikacji Pucharu FIS. Na skoczni normalnej w austriackim Villach (K-90 / HS-98) Słowenka wyprzedziła Niemkę Luisę Goerlich oraz Rumunkę Danielę Haralambie. Na ósmym miejscu uplasowała się najlepsza z reprezentantek Polski, Kamila Karpiel, punkty zdobyły także: Anna Twardosz, Kinga Rajda i Joanna Kil.

 

I seria:

IMG 9998 300x199 - FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósma
Nika Kriznar, fot. Frederik Clasen

Prowadzenie na półmetku dał Nice Križnar najdłuższy skok serii – 98 m (123,5 pkt.). Nad drugą Luisą Goerlich (92,5 m) reprezentantka Słowenii miała przewagę 7,5 pkt. Za punktem konstrukcyjnym Alpenareny lądowała jeszcze jedna skoczkini, Daniela Haralambie (94,5 m), tracąca do liderki dokładnie 9 oczek.

Realne szanse na podium miały dwie doświadczone zawodniczki – czwarta Juliane Seyfarth z Niemiec i piąta Eva Logar ze Słowenii (obie 89,5 m). Szósta była Kamila Karpiel (87,5 m). Polka traciła niecałe 10 pkt. do trzeciego miejsca.

Do finału awansowały także pozostałe reprezentantki Polski. Szesnasta jest Joanna Kil (81 m), na 18. miejscu plasuje się Anna Twardosz (79 m). Poniżej oczekiwań wypadła Kinga Rajda, która po nisko ocenionym przez sędziów skoku o długości 80 m zajmuje 21. pozycję.

 

II seria:

IMG 9275 300x200 - FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósma
Daniela Haralambie, fot. Frederik Clasen

Po rundzie finałowej ścisła czołówka tabeli wyników nie uległa zmianie. Zwycięstwo z wyraźną przewagą (12,5 pkt.) skokiem na 92 m przypieczętowała Nika Križnar. Zawodniczka ze Słowenii jako jedyna przekroczyła punkt K skoczni normalnej w Villach. Do obronienia drugiego miejsca Luise Goerlich wystarczyło 89,5 metra. Trzecia zarówno na półmetku, jak i w ostatecznej tabeli wyników Daniela Haralambie skoczyła w finale 87,5 m.

Karpiel Kamila fot.Bartosz.Leja  300x201 - FIS Cup Villach: Nika Križnar wygrywa, Kamila Karpiel ósma
Kamila Karpiel, fot. Bartosz Leja

Na podium nie udało się wskoczyć Juliane Seyfarth (87,5 m). Niemka pozostała na 4. pozycji. Przetasowania nastąpiły w dalszej części tabeli. Na 5. miejsce wskoczyła siódma po I serii Słowenka Ursa Bogataj (87,5 i 86 m). Szóstą lokatę zajęła jej starsza rodaczka Eva Logar (84 m). Niestety miejsca z pierwszej rundy nie obroniła Kamila Karpiel (83 m), ale Polka spadła jedynie o dwie pozycje i została sklasyfikowana jako 8. – należy to uznać za dobry występ zawodniczki zakopiańskiego AZS-u.

Spory awans odnotowała Anna Twardosz. Skoczkini Olimpijczyka Gilowice była ostatecznie 12., a skok na 84,5 m dał jej dziewiąty wynik rundy finałowej. Miejsce poprawiła także Kinga Rajda (18., 78 m). Na 24. pozycji sobotnie zawody zakończyła Joanna Kil.

 

Pełne wyniki zawodów »

 

Kolejny konkurs odbędzie się w niedzielę o 10:30.

Dodaj komentarz