You are currently viewing Rosjanie bez najmocniejszych ogniw na inaugurację LGP w Wiśle

Rosjanie bez najmocniejszych ogniw na inaugurację LGP w Wiśle

Maksimochkin Mikhail Zakopane B.Leja  - Rosjanie bez najmocniejszych ogniw na inaugurację LGP w WiśleJapończycy tradycyjnie jako pierwsi ogłosili skład reprezentacji na letnią inaugurację cyklu FIS Grand Prix. Teraz decyzje związane z nominacjami na zawody LGP podjęli Rosjanie. Trener Alexander Arefiev zabierze do Wisły czterech swoich podopiecznych, którzy powalczą o pierwsze w tym sezonie punkty na skoczni im. Adama Małysza.

 
8H7A2010 300x199 - Rosjanie bez najmocniejszych ogniw na inaugurację LGP w Wiśle
Evgeniy Klimov (fot. Julia Piątkowska)

W pierwszym etapie letnich zmagań najwyższej rangi na starcie pojawią się drugoplanowi rosyjscy skoczkowie. W Wiśle nie zaprezentuje się ani doświadczony Dimitry Vassiliev, ani aktualny lider ekipy Sbornej, Evgeniy Klimov. 37-letni zawodnik z Ufy realizuje obecnie indywidualny trening i w międzynarodowej rywalizacji pojawi się najwcześniej w sierpniu. Także trzeci zawodnik tegorocznego turniejowego konkursu w Innsbrucku postawił na spokojny trening i wraz z resztą rosyjskiej ekipy przebywa aktualnie w ośrodku narciarskim w Czajkowskim. Pierwszy start Klimova w tym sezonie jest planowany dopiero na koniec przyszłego miesiąca, najprawdopodobniej na konkursy w japońskiej Hakubie (26-27 sierpnia).

romashov alexey bl 300x200 - Rosjanie bez najmocniejszych ogniw na inaugurację LGP w Wiśle
Alexey Romashov (fot. Bartosz Leja)

Trener Alexander Arefiev postanowił więc, że na skoczni im. Adama Małysza już w połowie lipca zaprezentują się w dużej mierze mniej doświadczeni zawodnicy. W minionym sezonie najlepiej z czteroosobowego grona które pojawi się w Polsce, prezentowali się 27-letni Trofimov i 25-letni Romashov, jednak ich wyniki nie były zachwycające. Spory potencjał już kilka lat temu prezentował 23-letni Maksimochkin, jednak w ostatnich sezonach nastąpił wyraźny regres formy zawodnika z Niżnego Nowogrodu. Ekipę Rosjan na narciarską batalię w Beskidach uzupełni 22-letni Nazarov.

Dodajmy, że poza zgrupowaniem w Czajkowskim, większość rosyjskiej drużyny trenowała w ostatnich dniach w Niżnym Tagile. W planach jest jeszcze lipcowy obóz treningowy na olimpijskich obiektach w Krasnej Polanie nieopodal Soczi.

 

Skład reprezentacji Rosji na LGP w Wiśle (13-15 lipca):

  • Roman Trofimov (55. miejsce w LGP 2016 / nieklasyfikowany w PŚ 2016/17)
  • Alexey Romashov (nieklasyfikowany / 55. miejsce)
  • Mikhail Maksimochkin (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
  • Mikhail Nazarov (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
 

Przypomnijmy, że przed rokiem jedynym rosyjskim skoczkiem, który pojawił się w zawodach LGP w Wiśle był Denis Kornilov. Swój udział w zmaganiach zakończył jednak już na etapie kwalifikacji - zajął dopiero 41. miejsce.

 

źródło: rsport.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz