You are currently viewing Zawody FIS Grand Prix w Kazachstanie odwołane!

Zawody FIS Grand Prix w Kazachstanie odwołane!

Mimo iż pod koniec maja w słoweńskim Portorozu zapadły kluczowe decyzje związane z terminarzami konkursów FIS w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018, to podobnie jak przed rokiem okazało się, że sytuacja potrafi się zmieniać bardzo dynamicznie. Dziś dowiedzieliśmy się, że do skutku nie dojdą zawody LGP w kazachskich Ałmatach.

 

Organizatorzy męskich i żeńskich zawodów FIS Grand Prix w Ałmatach mieli do końca czerwca poinformować Międzynarodową Federację Narciarską, czy zobowiązują się do przeprowadzenia konkursów zaplanowanych na 16 i 17 września. Kazachowie nie potwierdzili jednak tego terminu i FIS, podobnie jak przed rokiem, został zmuszony do wykreślenia z kalendarzy zmagań rozgrywanych na kompleksie skoczni Gorney Gigant (HS-140 oraz HS-106).

Tym samym w tegorocznym terminarzu LGP kobiet pozostanie 5 konkursów, które odbędą się we francuskim Courchevel (11 sierpnia), czeskim Frenstacie (18-19 sierpnia) oraz rosyjskim mieście Czajkowski (9-10 września). To właśnie na normalnym obiekcie Śnieżynka HS-106, panie zakończą cykl FIS Grand Prix 2017. Panom po odwołaniu zawodów w Ałmatach pozostanie 10 konkursowych dni zmagań (w Wiśle, Hinterzarten, Courchevel, Hakubie, Czajkowskim, Hinzenbach i Klingenthal).

Aktualny kalendarz LGP mężczyzn 2017 >>>

Aktualny kalendarz LGP kobiet 2017 >>>

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz