You are currently viewing Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela

Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela

ssavvgaDSC01773 - Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela

Po bardzo udanej inauguracji FIS Grand Prix w Polsce, cykl letnich zmagań przenosi się do niemieckiego Hinterzarten. Z powodu licznych kontuzji w kadrze gospodarzy, skład reprezentacji Niemiec klarował się niemal do ostatniej chwili. Liderem kadry został trzeci zawodnik zmagań w Wiśle, Karl Geiger. Czy 24-latek zainspiruje kolegów do walki o najwyższe lokaty?

 
Siegel David WC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska1 300x200 - Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela
David Siegel (fot. Julia Piątkowska)

Kolejna rywalizacja na igelicie oraz poprzedzające ją kwalifikacje zostaną rozegrane na obiekcie Adlreschanze (HS 108) w Hinterzarten - uzdrowiskowej miejscowości na południu Niemiec. Selekcjoner reprezentacji gospodarzy miał twardy orzech do zgryzienia decydując o „wyjściowym składzie”. Możliwości wyboru zawodników na konkurs mocno zawęziły się po tym, jak z letnich startów na co najmniej na miesiąc wycofał się Andreas Wellinger (uraz rzepki w kolanie), a na drugi z rzędu długi urlop udał się Severin Freund (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego). Do reprezentacji powrócił natomiast młody, obiecujący zawodnik, David Siegel. Przypomnijmy, że mistrz świata juniorów z Rasnova usiądzie ponownie na belce po trwającej od grudnia ubiegłego roku przerwie wymuszonej pogłębiającymi się dolegliwościami bólowymi w lewej kostce. Na Adlerschanze poskaczą również zawodnicy, których oglądaliśmy już tego lata w Wiśle: Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe oraz Andreas Wank. Skład niemieckiej ekipy uzupełnią ponadto: Markus Eisenbichler, Tim Fuchs i Martin Hamann.

Eisenbichler Markus WC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Mimo braków kadrowych, szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów w wypowiedzi udzielonej przed zawodami nie krył zadowolenia z dotychczasowych występów swoich podopiecznych. - Bardzo dobrze weszliśmy w tegoroczne FIS Grand Prix, co potwierdzają dwa miejsca na podium w Wiśle [przyp. red.: 3. miejsce w konkursie drużynowym i 3. miejsce Karla Geigera w konkursie indywidualnym]. Teraz cieszymy się, że nadeszła pora na skakanie przed własną publicznością. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Po tym weekendzie wejdziemy w fazę intensywnych treningów. Zima jest coraz bliżej - powiedział Werner Schuster.

47-latek zabrał też głos w sprawie nieobecności Andreasa Wellingera pośród powołanych na najbliższy konkurs: - Andreas nie wystąpi w Hinterzarten jak było wiadomo od kilku dni, z powodu lekkiej kontuzji kolana. Do kadry dołączy za to Markus Eisenbichler, który pozytywnie przeszedł swoje egzaminy policyjne i ponownie może skupić się na skakaniu - podsumował pochodzący z Austrii trener.

10801543 666119093496399 3449601718711922833 n 300x200 - Geiger liderem niemieckiej kadry w Hinterzarten, powrót Siegela
Severin Freund (fot. Julia Piątkowska)

Schuster wspomniał również o sytuacji zdrowotnej najbardziej utytułowanego spośród swoich podopiecznych, Severina Freunda. Dodał również kilka słów na temat oczekiwań w stosunku do obiecującego Siegela, który w swoim pierwszym występie w PŚ w ubiegłym sezonie wylądował na wysokim 19. miejscu. - Severin ponownie uszkodził sobie więzadło przednie krzyżowe, dlatego jeszcze przez długi czas nie będzie mógł skakać. Z kolei rehabilitacja Davida przebiegła pozytywnie. Parę dni temu zaczął oddawać skoki treningowe. Mimo, że obecnie mamy silną konkurencję w zespole, istnieje spora szansa na dołączenie Davida do ekipy na stałe. Cała drużyna jest silnie zmotywowana i każdy z zawodników chce walczyć o podium w Hinterzarten - zdradził szkoleniowiec.

Swoje odczucia związane z nadchodzącym konkursem wyraził również najwyżej notowany w klasyfikacji ogólnej FIS Grand Prix 2017 reprezentant Niemiec, Karl Geiger. - W ciągu ostatnich kilku dni trenowałem w domu w Oberstdorfie i cały ten czas nie mogłem się doczekać występu przed własną publicznością w Hinterzarten. Fizycznie czuję się mocny, jestem zdrowy, dlatego mam motywację by utrzymać dobrą formę. Muszę jednak przyznać, że mam bardzo różne doświadczenia z „Adlerschanze”. Dużym wyzwaniem jest dla mnie moment przejścia nad specyficzną bulą obiektu. Jeśli mi się to uda, mogę powalczyć o wysoką lokatę. Wspomnienia z zeszłego roku są dobre, szóste miejsce było wtedy satysfakcjonujące. Liczę, że utrzyma się tendencja zwyżkowa - powiedział zdobywca trzeciej lokaty w konkursie indywidualnym tegorocznych letnich zmagań w Wiśle.

 

Skład Niemiec na FIS Grand Prix w Hinterzarten:

- Karl Geiger (3. miejsce w LGP 2017)

- Stephan Leyhe (9. miejsce w LGP 2017)

- Andreas Wank (nieklasyfikowany w LGP 2017)

- Richard Freitag (nieklasyfikowany w LGP 2017)

- David Siegel (nieklasyfikowany w LGP 2017)

- Markus Eisenbichler (nieklasyfikowany w LGP 2017)

- Martin Hamann (nieklasyfikowany w LGP 2017)

- Tim Fuchs (nieklasyfikowany w LGP 2017)

 

Po zawodach w Hinterzarten karuzela letnich zmagań przeniesie się do Francji. Tam 12. sierpnia w Courchevel rozegrane zostaną zmagania na 132-metrowej skoczni Tremplin au Praz

 

źródło: DSV / informacja własna
Wiktoria Bąk

 

Dodaj komentarz