You are currently viewing LGP Hinterzarten: Schlierenzauer i Koudelka najlepsi w treningach

LGP Hinterzarten: Schlierenzauer i Koudelka najlepsi w treningach

DSC01749 - LGP Hinterzarten: Schlierenzauer i Koudelka najlepsi w treningach

Drugi weekend tegorocznego FIS Grand Prix oficjalnie można uznać za otwarty. 58 skoczków zasiadło na belce obiektu w Hinterzarten w dwóch rundach treningowych. Najlepiej spisali się dwaj doświadczeni zawodnicy: Gregor Schlierenzauer i Roman Koudelka. Najdalej z „biało-czerwonych” dwukrotnie skakał Dawid Kubacki.

 

I trening

W pierwszej serii treningowej najdalszy skok oddał reprezentant Austrii, Gregor Schlierenzauer, który wylądował na 106. metrze skoczni Adler-Schanze. Drugi najlepszy rezultat oglądaliśmy w wykonaniu zawodnika gospodarzy, Stefana Leyhe. Podopieczny Wernera Schustera uzyskał w swojej próbie 103,5 metra. Trzeci wynik należał do Szwajcara, Kiliana Peiera, który w ładnym stylu poszybował na odległość 102,5 metra.

Dobre skoki oddali również: Dawid Kubacki (103,5 m) oraz Roman Koudelka (101 m), którzy uplasowali się odpowiednio na czwartym i piątym miejscu w pierwszej rundzie treningowej.

Zadowalająco poradzili sobie reprezentanci Polski. Przewidywalnie najlepszy rezultat uzyskał wysoko dysponowany w FIS Grand Prix Dawid Kubacki. Wyniki pozostałych podopiecznych Stefana Horngachera wyglądały następująco: Maciej Kot (9. rezultat / 101 m), Jakub Wolny (11. / 98,5 m),  Stefan Hula (12. / 97,5 m), Kamil Stoch (23. / 97 m), Piotr Żyła (29. / 95,5 m).

Ze skoków w pierwszej serii treningowej zrezygnowali: Estończyk Kevin Maltsev oraz Japończyk Junishiro Kobayashi.

 

II trening

Najlepszy wynik drugiej serii należał do Romana Koudelki, który popisał się próbą o długości 105 metrów. Dzięki skokowi na odległosć 104,5 metra z drugim rezultatem uplasował się Dawid Kubacki. Najlepszą trójkę uzupełnił Stefan Hula, który wylądował na 101. metrze i 50. centymentrze.

Dużo dalszą niż w pierwszej serii próbę oddał Kamil Stoch (102 m), który dzięki temu uplasował się na czwartym miejscu. Piąty wynik drugiej rundy treningowej należał do Gregora Schlierenzauera, który skoczył 3 metry krócej niż w pierwszej serii (103 m).

Pozostali reprezentanci Polski w drugiej serii treningowej spisali się jak następuje: Maciej Kot (12. /100,5 m), Jakub Wolny (13. rezultat / 97 m),  Piotr Żyła (17. / 100 m).

 

Pełne wyniki treningów >>>

 

Już o 20:15 wystartują kwalifikacje do konkursu indywidulanego FIS Grand Prix w Hinterzarten. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi zasadami testowanymi tego lata o występ w konkursie głównym musi walczyć również najlepsza dziesiątka klasyfikacji generalnej.

 

Żródło: informacja własna / fis-ski.com

 

Dodaj komentarz