You are currently viewing Yuki Ito i Taku Takeuchi triumfują w japońskim Nayoro
Taku Takeuchi (fot. Julia Piątkowska)

Yuki Ito i Taku Takeuchi triumfują w japońskim Nayoro

11080984 708070822634559 5747897703650286970 n - Yuki Ito i Taku Takeuchi triumfują w japońskim Nayoro

Podczas gdy w ubiegły weekend oczy większości kibiców skoków narciarskich były zwrócone na niemieckie Hinterzarten i rozgrywające się tam zawody FIS Grand Prix, w Kraju Kwitnącej Wiśni najlepsi skoczkowie i skoczkinie stanęli do rywalizacji o miano krajowych liderów. W zawodach wystąpiło 37 pań i 72 panów. Zwycięstwa wywalczyli: Yuki ito i Taku Takeuchi.

Yuki Ito lepsza od Takanashi

Ito Yuki Takanashi Sara S.Piwowar 300x200 - Yuki Ito i Taku Takeuchi triumfują w japońskim Nayoro
Yuki Ito i SaraTakanashi, fot. Stefan Piwowar

Wśród kobiet najlepsza okazała się 24-letnia Yuki Ito, która pokonała triumfatorkę ostatnich czterech odsłon Pucharu Świata Pań, Sarę Takanashi. Wicemistrzyni świata z Falun i Lahti oddała skoki na odległość 98 i 91 metrów, natomiast dystanse uzyskane przezczterokrotną zdobywczynię Kryształowej Kuli wyniosły 97 oraz 91,5 metra. Na trzeciej lokacie uplasowała się reprezentantka klubu Hokkaido, Yuka Seto, której w pierwszej serii udało się przekroczyć punkt konstrukcyjny obiektu o pół metra (90,5 m), lecz w finale uzyskała odległość zaledwie 74,5 metra. Niefortunne dla sportowców czwarte miejsce przypadło w udziale mistrzyni świata juniorów z drużyny z Erzurum, Kaori Iwabuchi (81 / 71 m), zaś na piątym miejscu została sklasyfikowana 21-letnia reprezentantka klubu Nihon Unv., Haruka Iwasa (73,5 / 64 m).

Japońska legenda pokonana

Ito Daiki TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Yuki Ito i Taku Takeuchi triumfują w japońskim Nayoro
Daiki Ito, fot. Julia Piątkowska

Najlepszą dyspozycją wśród panów popisał się 30. skoczek ostatniej odsłony Pucharu Świata, Taku Takeuchi, który pokonał w finale niekwestionowaną legendę japońskiego sportu, Noriakiego Kasaiego. 30-letni zawodnik z Nagano w pierwszej serii wylądował na 97. metrze, zaś w drugiej części zawodów uzyskał 94,5 metra. Kasai w pierwszej próbie osiągnął odległość 95,5 metra, jednak drugi, zdecydowanie krótszy (86,5 m) skok 45- letniego weterana skoków narciarskich przechylił szalę zwycięstwa na korzyść młodszego kolegi z kadry narodowej. Miejsce na podium krajowych zmagań wywalczył także brązowy medalista z drużyny z Soczi, Daiki Ito, który w swoich próbach uzyskał 93,5 oraz 91,5 metra. Lokatę tuż poza podium zajął 19-letni zawodnik z Shimokawy, Masamitsu Ito (92 / 90,5 m), natomiast z piątego miejsca cieszył się drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Świata z Liberca i Sapporo, Shohei Tochimoto (89,5 / 87,5 m).