You are currently viewing Eva Logar zakończyła sportową karierę

Eva Logar zakończyła sportową karierę

Logar Eva fot.Julia .Piatkowska - Eva Logar zakończyła sportową karierę

Podczas gdy większość skoczkiń i skoczków intensywnie przygotowuje się już nie tylko o letnich startów, ale także do zimowego sezonu olimpijskiego, inni podejmują kluczowe decyzje związane ze sportową przyszłością. Dziś doświadczona 26-letnia słoweńska zawodniczka, Eva Logar, postanowiła zakończyć karierę skoczkini narciarskiej.

 
Logar Pozun Trentino2013 fot.J.Piatkowska 300x200 - Eva Logar zakończyła sportową karierę
Słowenki Eva Logar i Katja Pozun podczas Uniwersjady w Trentino w 2013 r. (fot. Julia Piątkowska)

Eva Logar reprezentująca klub SSK Sam Ihan od kilku lat była jednym z filarów żeńskiej kadry słoweńskich skoczkiń. Najbardziej udany w jej karierze był rok 2011 – wówczas zajęła czwartą lokatę w Mistrzostwach Świata na Midtstubakken HS-106 w Oslo. W swojej karierze ośmiokrotnie wskakiwała na podium zawodów rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. 5 razy zajmowała lokaty w czołowej trójce zawodów Pucharu Kontynentalnego (4 podia w zimowej, 1 w letniej odsłonie – pierwsze wywalczyła w marcu 2010 r. w Zakopanem), a 3 razy wskakiwała na „pudło” w cyklu FIS Cup (w tym dwa razy zwyciężała, w Villach). Najbliżej podium w Pucharze Świata była w 2013 roku w Sapporo – wówczas zajęła 4. miejsce. W tym samym sezonie osiągnęła także „życiówkę” w pucharowej generalce – uplasowała się na 15. pozycji.

IMG 9712 - Eva Logar zakończyła sportową karierę
Eva Logar (fot. Frederik Clasen)

Eva Logar ma na swoim koncie starty w kilku imprezach rangi mistrzowskiej. Brała udział w igrzyskach olimpijskich (Soczi 2014), mistrzostwach świata (Liberec 2009, Oslo 2011, Falun 2015) oraz mistrzostwach świata juniorów (Kranj 2006, Tasrvisio 2007, Zakopane 2008, Strbske Pleso 2009, Hinterzarten 2010, Otepaeae 2011). Jak już zostało wspomniane, najbliżej podium była podczas światowego czempionatu w Norwegii. Do największych osiągnięć narciarki z miejscowości Velika Loka można też zaliczyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zimowego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2010/2011. Wówczas Logar musiała uznać tylko wyższość przyszłych medalistek olimpijskich – Danieli Iraschko oraz Coline Mattel.

Ta decyzja zajęła mi sporo czasu, to była długa refleksja. Ale w końcu trzeba było ją podjąć. W tym momencie postanowiłam jednak spróbować odkryć zwycięstwa w innej dziedzinie. Sport umożliwił mi w życiu przeżycie wielu podróży, chcę z tego skorzystać. Będę oczywiście tęsknić za przyjaciółmi, sportowcami i wszystkimi, którzy wspierali mnie na mojej sportowej drodze. Na pewno spotkamy się jeszcze w przyjemnych okolicznościach – powiedziała Słowenka cytowana przez portal sloski.si.

 

źródło: sloski.si / informacja własna

 

Dodaj komentarz