You are currently viewing Polskie skoczkinie na starcie LGP w Courchevel i Pucharu Karpat w Planicy
Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)

Polskie skoczkinie na starcie LGP w Courchevel i Pucharu Karpat w Planicy

Kinga.Rajda Kamila.Karpiel lato.2017 fot.Martyna.Osuchowska.Julia .Piatkowska - Polskie skoczkinie na starcie LGP w Courchevel i Pucharu Karpat w PlanicyJuż w czasie nadchodzącego weekendu letnią inaugurację na igelicie rozegrają zawodniczki startujące w cyklach FIS Grand Prix oraz FIS Carpath Cup. Na starcie zmagań zarówno we francuskim Courchevel, jak i słoweńskiej Planicy pojawią się także reprezentantki Polski. W zmaganiach wezmą udział m.in. Kinga Rajda, Anna Twardosz oraz Kamila Karpiel.

 
Twardosz Anna LMP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Polskie skoczkinie na starcie LGP w Courchevel i Pucharu Karpat w Planicy
Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Już w piątek (11 sierpnia) na normalnym obiekcie Tremplin au Praz HS-96 we francuskim Courchevel zostaną rozegrane kwalifikacje, a później konkurs Letniego Grand Prix kobiet. Zgodnie z zapowiedziami Polskiego Związku Narciarskiego i trenera Sławomira Hankusa, na starcie zawodów najwyższej rangi na igelicie pojawią się reprezentantki naszego kraju - jedyna punktująca w zeszłorocznym LGP, Kinga Rajda, a także letnia mistrzyni Polski sprzed roku, Anna Twardosz. Opiekunem polskiego duetu we Francji będzie trener Wojciech Tajner. Dodajmy, że te same zawodniczki wezmą także udział w kolejnych konkursach FIS Grand Prix, które odbędą się już 18 i 19 sierpnia w czeskim Frenstacie pod Radhostem. Tam pieczę nad grupą przejmie już Sławomir Hankus.

DSC 0052 - Polskie skoczkinie na starcie LGP w Courchevel i Pucharu Karpat w Planicy
Paulina Cieślar (fot. Bartosz Leja)

W sobotę oraz niedzielę zainaugurowana zostanie natomiast kolejna edycja Pucharu Karpat (FIS Carpath Cup). Pierwsze dwa indywidualne konkursy zostaną co prawda rozegrane w słoweńskiej Planicy, jednak rolę organizatorów będą tam pełnić... Węgrzy. Na starcie zmagań pojawi się aż pięć biało-czerwonych, które udadzą się do Słowenii pod opieką trenera "grupy tatrzańskiej" polskiej kadry narodowej, Krystiana Długopolskiego. W gronie nominowanych znalazła się najmocniejsza na początku lata Polka, Kamila Karpiel, a także: Paulina Cieślar, Natalia Kobiela, Sabina Król i Róża Pawlikowska.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na LGP w Courchevel (11 sierpnia):

  • Kinga Rajda (40. miejsce w LGP 2016)
  • Anna Twardosz (nieklasyfikowana)

Program LGP Pań w Courchevel >>>

 

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na Puchar Karpat w Planicy (12-13 sierpnia):

  • Kamila Karpiel (17. miejsce w FCC 2016/2017)
  • Paulina Cieślar (nieklasyfikowana)
  • Natalia Kobiela (nieklasyfikowana)
  • Sabina Król (nieklasyfikowana)
  • Róża Pawlikowska (nieklasyfikowana)
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz