You are currently viewing Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie – wyniki

Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie – wyniki

Oberstdorf Erdinger.Arena .Schattenbergschanzen.lato fot.Einsamer.Schuetze CC BY SA.4.0 - Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie - wyniki

Choć letnie zmagania narciarskie cieszą się mniejszą popularnością niż zimowe, to i tak przyciągają rzesze zawodników i kibiców spragnionych rywalizacji. Tak działo się ostatnio m. in. w Wiśle i Oberstdorfie, gdzie sportowcy z różnych krajów konkurowali o najwyższe lokaty w międzynarodowych zmaganiach pań, panów i dzieci. 

 

Międzynarodowe Skoki Narciarskie w Wiśle

Cienciala Tymoteusz TCS.Hinzenbach.2015 fot.Andrzej.Cienciala 300x200 - Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie - wyniki
Tymoteusz Cienciała, fot. Andrzej Cienciała

W czasie gdy „biało-czerwoni” z kadry narodowej rywalizowali podczas Letniego Grand Prix w Hinterzarten, ich koledzy z niższej ligi mieli okazję sprawdzić swoje możliwości podczas Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku, o którym pisaliśmy tutaj. Na tym jednak nie koniec zmagań w polskich górach. 29. lipca na kompleksie skoczni w Wiśle Centrum do walki stanęli najmłodsi adepci narciarstwa. Międzynarodowe Skoki Narciarskie na igelicie zorganizowane przez Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe przyciągnęły prawie 90 młodych zawodników i zawodniczek, którzy konkurowali ze sobą w czterech męskich i trzech żeńskich kategoriach wiekowych. Z tytułami czempionów zmagania w swoich kategoriach zakończyli: Marcin Wróbel (chłopcy 2004-2005), Wiktor Szozda (chłopcy 2006-2007), Tymoteusz Cieńciała (chłopcy 2008-2009), Kacper Błaszczak (chłopcy 2010 i młodsi), Zuzanna Rapacz (dziewczyny OPEN HS24), Nicole Konderla (dziewczyny OPEN HS44), Kalina Sobczyk (dziewczyny 2008 i młodsze).

Pełne wyniki konkursów w poszczególnych kategoriach >>

 

Konkursy nocne w Oberstdorfie

Althaus Katharina Hiza fot.S.Piwowar 300x199 - Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie - wyniki
Katerina Althaus, fot. Stefan Piwowar

Działo się też zagranicą. 27. lipca w niemieckim Oberstdorfie na obiekcie Erdinger Arena przeprowadzono międzynarodowe nocne zawody pań, panów i dzieci. Mimo późnej pory, zmagania na skoczni HS 106 przyciągnęły ponad dwa tysiące kibiców. W konkursie kobiet wzięło udział 8 pań, z których najlepsza okazała się czwarta zawodniczka ostatniej odsłony Pucharu Świata pań, Katharina Althaus. Reprezentantka gospodarzy w pierwszej serii poszybowała na 93. metr, zaś w drugiej części zmagań uzyskała 96,5 metra, co pozwoliło jej pozostawić rywalki daleko w tyle. Na drugim stopniu podium uplasowała się zawodniczka klubu WSC Ruhla, Juliane Seyfarth która w swoich próbach uzyskała: 86,5 metra oraz 88 metrów, a różnica między nią a Althaus wynosiła aż 37,5 punktu. Podium uzupełniła 24-letnia Ramona Straub, która w pierwszej serii wylądowała na 86. metrze, zaś w finale poszybowała pół metra krócej (85,5 m). Czwarte i piąte miejsce przypadły w udziale kolejno: Luisie Goerlich (82 m / 80 m) oraz Gianinie Ernst (78 m / 81 m).

Egloff Luca CoC.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Międzynarodowe konkursy w Wiśle i Oberstdorfie - wyniki
Luca Egloff, fot. Julia Piątkowska

W rywalizacji panów do walki stanęło 35 zawodników, z których najwyższe noty uzyskali ex equo 17-letni Szwajcar Sandro Hauswirth oraz dwa lata młodszy zawodnik zza naszej zachodniej granicy, Adrian Sell. Nota obu zawodników wyniosła 231 punktów, z czego lepszym skokiem w pierwszej rundzie konkursowej popisał się Niemiec (97,5 m / 94 m), zaś w finale dalszą odległość uzyskał Helweta (94 m / 98 m). Na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Bradatsch dzięki skokom o długości 93 oraz 96,5 metra. Na czwartej lokacie wylądował Axel Maylaender (94,5 m / 95 m), zaś najlepszą piątkę uzpełnił Luca Egloff (94,5 m / 95,5 m).

W kategorii najmłodszych zawodników walczyła jedynie szóstka sportowców, do tego wszyscy byli reprezentantami Niemiec. Najlepszy rezultat osiągnął 14-letni Aeneas Frisch ze skokami na odległość 94 i 95 metrów oraz łączną notą 224,5 pkt., co dało mu sporą przewagę nas rywalami. Drugi Beat Wiedeman tracił do niego aż 30,5 pkt po skokach na 85,5 oraz 89 metrów. Trzecim stopniem podium mógł cieszyć się 13-letni Lucas Mach, którego wyniki w obu próbach wyglądały następująco: 79 i 87,5 metrów Z czwartym rezultatem został sklasyfikowany Leo Mauch (78 m / 77 m), zaś z piątym - Jonas Holzhauer (71 m / 69,5 m).

Pełne wyniki konkursów w Oberstdorfie >>

 

Źródło: erdinger-arena.de / pzn.pl / informacja własna

Dodaj komentarz