You are currently viewing LGP Pań Courchevel: Japonki bezkonkurencyjne w treningach

LGP Pań Courchevel: Japonki bezkonkurencyjne w treningach

Ito Yuki WSC.Falun .2015 fot.Julia Piatkowska - LGP Pań Courchevel: Japonki bezkonkurencyjne w treningach

Japonka Yuki Ito wygrała dwa treningi przed kwalifikacjami do pierwszego w tym sezonie konkursu Letniej Grand Prix kobiet. Na skoczni normalnej we francuskim Courchevel (K 90, HS-96) do jej wyników zbliżyła się jedynie jej utytułowana rodaczka, Sara Takanashi. Problemy z bagażem uniemożliwiły start reprezentantkom Polski...

I trening:

Ito Yuki WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP Pań Courchevel: Japonki bezkonkurencyjne w treningach
Yuki Ito, fot. Julia Piątkowska

W I serii treningowej nie było mocnych na dwie Japonki, które niedawno popisywały się świetną formą w zawodach krajowych. Trening wygrała Yuki Ito (96 m), wyprzedzając Sarę Takanashi (95,5 m).

Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Irina Avvakumova, która straciła prawie 19 punktów do Ito i ponad 13 do Takanashi. W czołówce znalazły się także: Finka Julia Kykkaenen (94,5 m), Włoszka Manuela Malsiner (88 m) i kolejna z Japonek Yuka Seto (87 m).

 

II trening:

Takanashi Sara S.Piwowar 1200 300x200 - LGP Pań Courchevel: Japonki bezkonkurencyjne w treningach
Sara Takanashi, fot. Stefan Piwowar

Drugi z zaplanowanych na piątkowy poranek treningów wydłużył się ze względu na... awarię wyciągu. Przypadek ten najwyraźniej nie miał wpływu na dyspozycję Japonek. Po raz kolejny najwyższe miejsce zajęła Ito (99,5 m). Druga była Takanashi, z najlepszą odległością serii: 100,5 m.

Na trzecim miejscu tym razem, z odległością 89,5 m, znalazła się Niemka Katharina Althaus (22,2 pkt. straty do Ito i 17 do Takanashi). Miejsca w najlepszej "szóstce" zajęły także: Avvakumova (89 m), Słowenka Spela Rogelj (90,5 m) i Niemka Svenja Wuerth (84,5 m)

 

W treningach nie wzięły udziału zgłoszone Polki - Kinga Rajda i Anna Twardosz. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, bagaż naszych zawodniczek nie dotarł na czas i "Biało-Czerwonych" zabraknie na starcie w Courchevel

 

Pełne wyniki treningów »

 

Początek kwalifikacji o godz. 11:00

 

Dodaj komentarz