You are currently viewing LGP Pań Courchevel: Yuki Ito wygrała kwalifikacje

LGP Pań Courchevel: Yuki Ito wygrała kwalifikacje

Yuki Ito WSC.Lahti .2017 konkurs fot.Julia .Piatkowska - LGP Pań Courchevel: Yuki Ito wygrała kwalifikacje

Yuki Ito wygrała kwalifikacje do konkursu Letniej Grand Prix na olimpijskiej skoczni normalnej (K-90, HS-96) we francuskim Courchevel. Reprezentantka Japonii wyprzedziła Norweżkę Maren Lundby oraz swoją rodaczkę Sarę Takanashi. Polki, których bagaż nie dotarł na czas do Francji, nie stanęły na starcie. 

 

Lundby Maren WSC.MS .Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP Pań Courchevel: Yuki Ito wygrała kwalifikacje
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Dwa wygrane treningi nie były przypadkiem - Yuki Ito okazała się najlepsza także w kwalifikacjach. Wicemistrzyni świata z Lahti lądowała dokładnie na punkcie oznaczającym wielkość obiektu (96 m). Na drugim miejscu uplasowała się Norweżka Maren Lundby (92 m). Trzecia była utytułowana koleżanka z ekipy Ito, Sara Takanashi (86,5 m). 

W czołówce kwalifikacji znalazły się także inne skoczkinie, które dobrą dyspozycję pokazały już w seriach treningowych. Na czwartym miejscu (ze stratą zaledwie 0,1 pkt. do Takanashi) sklasyfikowano Katharinę Althaus z Niemiec (89,5 m). Piąte miejsce zajęła Rosjanka Irina Avvakumova (89,5 m), a szósta była Niemka Svenja Wuerth (82 m).

Zaskoczeniem może być brak awansu czołowej Amerykanki Nity Englund. Jej skok na zaledwie 64 metry dał jej dopiero 52. miejsce. W konkursie nie zobaczymy także mocnej na treningach Finki Julii Kykkaenen (dyskwalifikacja). 

Rajda Kinga FIS Cup Szczyrk 2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - LGP Pań Courchevel: Yuki Ito wygrała kwalifikacje
Kinga Rajda, fot. Bartosz Leja

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, na starcie nie pojawiły się anonsowane reprezentantki Polski - Kinga Rajda i Anna Twardosz. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, bagaż ze sprzętem naszych skoczkiń dotarł do Francji zbyt późno, by Polki mogły pojawić się na starcie. 

 

Pełne wyniki kwalifikacji »

 

Zawody w Courchevel rozpoczną się o godz. 18:30. Konkurs poprzedzi seria próbna. 

 

Dodaj komentarz