You are currently viewing Polskie skoczkinie na starcie zawodów we Frenstacie i Oberwiesenthal

Polskie skoczkinie na starcie zawodów we Frenstacie i Oberwiesenthal

Mistrzostwa.Polski.Kobiety.Szczyrk.lato .2016 Rajda.Twardosz.Palasz fot.Julia .Piatkowska - Polskie skoczkinie na starcie zawodów we Frenstacie i OberwiesenthalPo pechowej sytuacji z bagażem we Francji, polskie skoczkinie powracają do międzynarodowej rywalizacji. Już w czasie nadchodzącego weekendu na skoczniach w czeskim Frenstacie i niemieckim Oberwiesenthal, reprezentantki naszego kraju zmierzą się w cyklach FIS Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego. Składy kadr poniżej.

 
Twardosz Anna LMP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Polskie skoczkinie na starcie zawodów we Frenstacie i Oberwiesenthal
Anna Twardosz, fot. Julia Piątkowska

Zgodnie z zapowiedziami trenera Sławomira Hankusa, mimo absencji w zawodach w Courchevel (spowodowanej zbyt późnym dosłaniem bagaży), polskie zawodniczki nie zmieniają planów i wystartują już w nadchodzącej kolejnej odsłonie letniego cyklu FIS Grand Prix. W czeskim Frenstacie pod Radhostem na starcie w międzynarodowym gronie pojawią się także dwie biało-czerwone - Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Opiekunem naszej reprezentacji na skoczni HS-106 będzie właśnie trener Hankus, który zapewnił nas, że do naszych południowych sąsiadów, grupa wybierze się samochodem. Możemy być zatem spokojni o narciarski sprzęt Polek, który będzie podróżował wraz z nimi pod czujnym okiem zawodniczek i szkoleniowca.

Rajda Kinga WCL.Oberstdorf.2016 fot.Frederik.Clasen 300x200 - Polskie skoczkinie na starcie zawodów we Frenstacie i Oberwiesenthal
Kinga Rajda, fot. Frederik Clasen

Przypomnijmy, że podczas zmagań na obiekcie im. Jiri Raski (18-19 sierpnia), żeński duet Rajda - Twardosz postara się o pierwsze punktowe zdobycze w LGP w tym sezonie i jednocześnie od lipca 2016 roku. Wówczas ostatnie "żeńskie" punkty w letnich zawodach najwyższej rangi zdobyła dla Polski Rajda (zajmując 28. miejsce w konkursie w Courchevel).

W sobotę i niedzielę (19-20 sierpnia) w niemieckim Oberwiesenthal odbędą się z kolei zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet. Na Fichtelbergschanze (HS-106) zaprezentują się także trzy polskie skoczkinie - prezentująca ostatnio świetną formę liderka Pucharu Karpat, Kamila Karpiel, doświadczona Magdalena Pałasz, a także trenująca poza kadrami PZN Joanna Szwab. Warto zaznaczyć, że ostatnią polską zdobyczą w żeńskim cyklu LPK były punkty Kingi Rajdy (23. i 21. miejsce w Oberwiesenthal w 2016 r.).

 

Skład reprezentacji Polski na LGP Pań we Frenstacie:

  • Kinga Rajda
  • Anna Twardosz
 

Skład reprezentacji Polski na LPK Pań w Oberwiesenthal:

  • Kamila Karpiel
  • Magdalena Pałasz
  • Joanna Szwab
 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz