You are currently viewing Zmiany w zimowym Pucharze Kontynentalnym, będą konkursy w Whistler i Wiśle!
Skocznie w Whistler (fot. Iwona Erskine Kellie)

Zmiany w zimowym Pucharze Kontynentalnym, będą konkursy w Whistler i Wiśle!

Whistler Kompleks.Skoczni.Olimpijskich fot.Iwona .Erskine Kellie - Zmiany w zimowym Pucharze Kontynentalnym, będą konkursy w Whistler i Wiśle!Sezon letni trwa w najlepsze, mimo tego Międzynarodowa Federacja Narciarska już wybiega myślami do zimy. Jak się dowiedzieliśmy, już w czasie jesiennego spotkania działaczy FIS zostanie oficjalnie ogłoszona decyzja o zmianach w terminarzu Pucharu Kontynentalnego 2017/2018. Cykl rozpocznie się w Kanadzie, a później skoczkowie zawitają do Polski.

 
Wisla Malinka rozbieg fot.B.Leja 1200 300x199 - Zmiany w zimowym Pucharze Kontynentalnym, będą konkursy w Whistler i Wiśle!
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince (fot. Bartosz Leja)

Według wstępnego kalendarza, który obecnie widnieje na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, zimowy Puchar Kontynentalny ma się rozpocząć w dniach 9-10 grudnia w norweskim Lillehammer. Podczas spotkania kierowników drużyn przed inauguracją rozpoczynającego się dziś w Szczyrku Turnieju Beskidzkiego, koordynator narciarskiej „drugiej ligi”, Horst Tielmann, poinformował, że po rozmowach z komitetami organizacyjnymi konkursów w Norwegii, Polsce i Kanadzie, w kalendarzu PK zaszły zmiany.

Zimowy sezon w Pucharze Kontynentalnym rozpoczną zawody na olimpijskich obiektach w kanadyjskim Whistler, a następnie skoczkowie pojawią się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Będą to zatem dodatkowe konkursy w Polsce – w marcu planowane są także konkursy na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Informację o konkretnych terminach zawodów PK 2017/2018 podamy wkrótce.

 

korespondencja z Wisły, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz