You are currently viewing Polska czwórka na konkursy LGP w japońskiej Hakubie

Polska czwórka na konkursy LGP w japońskiej Hakubie

- Polska czwórka na konkursy LGP w japońskiej HakubieZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szóstka najmocniejszych podopiecznych trenera Stefana Horngachera, która bryluje w tegorocznym cyklu FIS Grand Prix odpuści daleką podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. W nadchodzących zawodach w Hakubie wezmą jednak udział zawodnicy, którzy mają za sobą starty w Turnieju Beskidzkim.

 
Radek Zidek Beskydy.Tour .Frenstat.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polska czwórka na konkursy LGP w japońskiej Hakubie
Radek Židek (fot. Julia Piątkowska)

We wszystkich dotychczasowych konkursach Letniego Grand Prix mężczyzn (w Wiśle, Hinterzarten i Courchevel) zwyciężał Dawid Kubacki i to on jest wyraźnym liderem klasyfikacji generalnej cyklu. W czołowej dziesiątce plasują się ponadto: Maciej Kot, Piotr Żyła i Stefan Hula. Całość dopełniają obecni w drugiej dziesiątce stawki Kamil Stoch i Jakub Wolny. Biało-czerwoni są zdecydowanymi przewodnikami również w Pucharze Narodów. Mimo tego, zgodnie z zapowiedziami nasza kadra A nie zamierza traktować letnich zmagań na igelicie priorytetowo i nie weźmie udziału w komplecie w konkursach rozgrywanych na dalekim wchodzie.

Klasyfikacja generalna i terminarz LGP 2017 >>>

Kompleks.skoczni.olimpijskich Hakuba fot Ans CC.BY SA.3.0 300x200 - Polska czwórka na konkursy LGP w japońskiej Hakubie
Kompleks skoczni olimpijskich w Hakubie (fot. Ans / CC BY SA 3.0)

Do Japonii w środę uda się za to czterech skoczków, którzy mają za sobą intensywną rywalizację w Turnieju Beskidzkim rozgrywanym w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Liderem czteroosobowej grupy, która powalczy o punkty na olimpijskiej skoczni HS-131 w Hakubie będzie zapewne triumfator Beskydy Tour, Klemens Murańka z kadry B. Towarzyszyć mu będą dwaj koledzy z ekipy prowadzonej przez trenera Radka Židka, Aleksander Zniszczoł i Jan Ziobro, a także jeden przedstawiciel kadry A, Krzysztof Miętus. Warto zaznaczyć, że najlepsze wspomnienia z lat poprzednich z Hakuby ma Ziobro, który w 2013 roku wskoczył tam na trzeci stopień podium w zawodach LGP. W przeszłości w czołowej dziesiątce plasowali się także pozostali: Miętus był szósty (2011 r.), Murańka siódmy (2013 r.), a Zniszczoł dziewiąty (2013 r.).

 

Skład reprezentacji Polski na LGP w Hakubie (26-27 sierpnia 2017 r.):

  • Krzysztof Miętus
  • Klemens Murańka
  • Jan Ziobro
  • Aleksander Zniszczoł
 

Przypomnijmy, że przed rokiem najmocniejszym polskim ogniwem w Hakubie był Stefan Hula, który zajmował 14. i 24. miejsce. Ponadto punkty udało się jeszcze zdobyć tylko Janowi Ziobrze (26. miejsce w pierwszy, konkursie). Bez zdobyczy punktowych z Kraju Kwitnącej Wiśni wylecieli natomiast Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz