You are currently viewing Kwoty startowe w LGP i LPK na drugi period sezonu 2017/2018

Kwoty startowe w LGP i LPK na drugi period sezonu 2017/2018

Skoczek Narciarski - Kwoty startowe w LGP i LPK na drugi period sezonu 2017/2018Za nami pierwszy period letniego sezonu, a zarazem sezonu olimpijskiego 2017/2018. Skoczkowie rywalizowali w pięciu indywidualnych konkursach z cyklu FIS Grand Prix oraz w takiej samej ilości zawodów w Letnim Pucharze Kontynentalnym. W pierwszej i drugiej lidze będzie mogło wystartować łącznie 13 biało-czerwonych.

 

FIS Grand Prix

MurankaKlemens Frenstat2017 fot.JP 2 300x200 - Kwoty startowe w LGP i LPK na drugi period sezonu 2017/2018
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

W letnich zawodach najwyższej rangi (FIS Grand Prix) na starcie będzie się mogło pojawić łącznie siedmiu reprezentantów Polski. Dodatkowe miejsce polskie kadry zawdzięczają świetnym występom Klemensa Murańki w Letnim Pucharze Kontynentalnym - podopieczny trenera Radka Zidka w pierwszym periodzie nie schodził z podium w zawodach drugiej ligi. Taką samą liczbę skoczków do startu w LGP będą mogli nominować trenerzy ze Słowenii (za sprawą wyników Mirana Zupancica) oraz Austrii (dzięki udanym występom Maximiliana Steinera).

Poniższe limity startowe będą obowiązywać podczas nadchodzących konkursów Letniego Grand Prix w Czajkowskim (Rosja) oraz w trakcie finałowych zmagań w Hinzenbach (Austria) i Klingenthal (Niemcy).

Limity startowe w LGP w 2. periodzie sezonu 2017/2018:

Kraj
Kwota
Austria
7
Polska
7
Słowenia
7
Niemcy
6
Norwegia
6
Czechy
5
Japonia
5
Rosja
4
Włochy
4
Finlandia
3
Francja
3
Kanada
3
Stany Zjednoczone
3
Szwajcaria
3
Inne kraje
2
 

Letni Puchar Kontynentalny

Kantyka Przemyslaw LPK.Wisla .2015 fot.B.Leja  300x200 - Kwoty startowe w LGP i LPK na drugi period sezonu 2017/2018
Przemysław Kantyka (fot. Bartosz Leja)

Z najwyższych kwot startowych (7 skoczków) w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego będą mogły skorzystać tylko dwie reprezentacje - Niemiec oraz Słowenii. Obie ekipy utrzymały zwiększony limit za sprawą dobrych startów Piusa Paschke i Timi Zajca w dotychczasowych konkursach cyklu FIS Cup. Po sześciu zawodników w drugiej lidze będą mogli wystawić Austriacy i Norwegowie.

Polacy także utrzymali dodatkowe miejsce w Pucharze Kontynentalnym (dzięki sportowej postawie Przemysława Kantyki), jednak w związku z tym, że w rankingu CRL (Continental Ranking List) znajduje się obecnie jedynie czterech biało-czerwonych, w konkursach LPK nadal pojawiać się będzie wyłącznie pięciu naszych reprezentantów. Omawiane kwoty startowe będą obowiązywać podczas zmagań LPK w Stams, Trondheim, Rasnovie i Klingenthal.

Limity startowe w LPK w 2. periodzie sezonu 2017/2018:

Kraj
Kwota
Niemcy
7
Słowenia
7
Austria
6
Norwegia
6
Polska
5
Czechy
4
Inne kraje
3
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz