You are currently viewing Znamy program inauguracji PŚ w Wiśle!
Widok ze skoczni w Wiśle Malince (fot. Bartosz Leja)

Znamy program inauguracji PŚ w Wiśle!

Wisla Malinka rozbieg fot.B.Leja 1200 - Znamy program inauguracji PŚ w Wiśle!Za nieco dwa miesiące na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zostanie zainaugurowamy kolejny sezon zmagań światowej czołówki skoczków narciarskich. Choć rywalizacja na igelicie nie dobiegła jeszcze końca, PZN przedstawił już program listopadowych zmagań. Na kibiców czeka nie lada gratka: obejrzą bowiem konkurs indywidualny i drużynowy.

 

Wisła zadebiutuje w tym roku w roli gospodarza zmagań Pucharu Świata inaugurujących nowy sezon. Rok 2017 zapisze się jednak złotymi zgłoskami w historii skoczni nie tylko z tego powodu – również rozgrywane latem FIS Grand Prix miało swój początek w rodzinnej miejscowości Adama Małysza.

Polscy kibice mają powody, aby liczyć na nawyższe lokaty "biało-czerwonych", do których podopieczni Stefana Horngachera przyzywczaili nas ubiegłej zimy. I chociaż połowa listopada może nie przynieść intensywnych opadów śniegu, które nadają konkursom PŚ wyjątkową oprawę, to jednego można być pewnym - kibice zgromadzeni na skoczni jak co roku stworzą niepowtarzalną oprawę tego wielkiego narciarskiego święta!

Jak podał Polski Związek Narciarski, pierwszych skoków należy spodziewać się już w piątek 17. listopada. Wtedy to zawodnicy oddadzą próby, które zakwalifikują najlepszych do niedzielnego konkursu głównego. Dzień później, czyli w sobotę, odbędzie się pierwszy w sezonie 2017/2018 konkurs drużynowy, zaś w niedzielę 19. listopada czeka nas pełen emocji finał, w którym zobaczymy najlepszą pięćdzisiątkę zawodników z kwalifikacji.

Bilety na Puchar Świata w Wiśle są nadal dostępne na stronie www.kupbilet.pl. Dokładne informacje na temat cen oraz rozkładu sektorów na skoczni  można znaleźć tutaj.

 

Program Pucharu Świata w Wiśle:

17.11.2017, piątek

  • 16:00 - trening oficjalny (2 serie)
  • 18:00 - kwalifikacje

18.11.2017, sobota - konkurs drużynowy

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs drużynowy

19.11.2017, niedziela - konkurs indywidualny

  • 14:00 - seria próbna
  • 15:00 - konkurs indywidualny

             

Źródło: komunikat prasowy PZN

Dodaj komentarz