You are currently viewing Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)
Kompleks "Skalite", fot. Bartosz Leja

Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)

IMG 3404 - Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)Średnia skocznia Skalite HS-77 w Szczyrku już od kilku lat gości zawody z cyklu FIS Carpath Cup. Nie inaczej będzie w tym roku – zmagania w ramach Pucharu Karpat zostaną rozegrane w Beskidach już w trakcie nadchodzącego weekendu. Warto przypomnieć, że po konkursach w Planicy liderką cykl wśród kobiet jest 15-letnia Polka, Kamila Karpiel.

 
Karpiel Kamila Memorial.Szczyrk.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)
Kamila Karpiel (fot. Julia Piątkowska)

Sierpniowe zmagania w słoweńskiej Planicy, których organizatorem był jednak Węgierski Związek Narciarski, przyniosły podwójne triumfy Polki Kamili Karpiel oraz Kazacha Sergeya Tkachenko. Oboje plasują się na czele klasyfikacji generalnych w swoich kategoriach. Dodajmy, że najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem jest Adam Niżnik, który zajmuje 7. lokatę. O jedno miejsce niżej sklasyfikowany jest kolejny z biało-czerwonych, Kacper Stosel.

8H7A9638 300x199 - Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)
Sergey Tkachenko (fot. Julia Piątkowska)

Przed zawodnikami drugi etap tegorocznego cyklu FIS Carpath Cup, który zostanie rozegrany na średniej skoczni Skalite HS-77 (K-70) w Szczyrku. Na starcie pojawi się z pewnością wiele polskich młodych i utalentowanych zawodników, którzy będą mieli okazję zmierzyć się przede wszystkim z zawodnikami z krajów regionu Karpat. Najmocniejszymi rywalami biało-czerwonych wydają się być skoczkowie z Kazachstanu oraz Rumunii, którzy zajmują cześć czołowych miejsc w „generalce” cyklu. W żeńskim gronie fotel liderki przed własną publicznością z pewnością zechce zachować aktualnie najmocniejsza z polskich skoczkiń, podopieczna trenera Krystiana Długopolskiego, Kamila Karpiel.

Klasyfikacja generalna i terminarz Puchar Karpat mężczyzn 2017 >>>
Klasyfikacja generalna i terminarz Puchar Karpat kobiet 2017 >>>

Szczyrk Skalite FCC fot.B.Leja 300x200 - Puchar Karpat już w najbliższy weekend w Szczyrku (program, zapowiedź)
Skocznia HS-77 w Szczyrku (na pierwszym planie), fot. Bartosz Leja

Zawody Pucharu Karpat zostaną rozegrane w Beskidach wraz z finałową edycją cyklu LOTOS Cup 2016/2017, która po raz pierwszy zostanie zakończona w sezonie letnim na igelicie. Dodajmy jednak, że podczas całego weekendu będzie tam panować dość zmienna i kapryśna aura. Co prawda w sobotę zaświeci słońce, jednak już w niedzielę na skoczni mogą się pojawić opady deszczu. Temperatura będzie oscylować w granica 20 stopni Celsjusza. Największy problem może jednak stanowić wiatr, który może osiągać prędkość nawet do 5,3-6,4 m/s.

Letni rekord średniej skoczni Skalite (K-70 / HS-77) w Szczyrku należy do Przemysława Kantyki, który w maju 2015 roku poszybował tam na odległość 80 metrów.

 

Program zawodów FIS Carpath Cup w Szczyrku:

 • 9 września 2017 r. (sobota):
  • 09:00 – oficjalny trening kobiet i mężczyzn
  • 10:00 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 11:00 – pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn
  • 12:00 – finałowa seria konkursowa kobiet i mężczyzn
 • 10 września 2017 r. (niedziela):
  • 08:30 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 09:30 – pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn
  • 10:30 – finałowa seria konkursowa kobiet i mężczyzn
 

Przypomnijmy, że w pierwszych zeszłorocznych konkursach Pucharu Karpat w Szczyrku triumfy święcili reprezentanci Polski – Dawid Jarząbek oraz Anna Twardosz. Drugiego dnia do głosu doszli zagraniczni goście. Zwycięstwa na swoim koncie zapisali: Japończyk Yuken Iwasa oraz Rosjanka Anna Shpyneva.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz