You are currently viewing Huber w szczytowej formie? Kraft po Stams: „Wciąż jest nad czym pracować”

Huber w szczytowej formie? Kraft po Stams: „Wciąż jest nad czym pracować”

7DT 3696 - Huber w szczytowej formie? Kraft po Stams: "Wciąż jest nad czym pracować"Austriaccy skoczkowie zdominowali rywalizację przed własną publicznością podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Stams. Na skoczni kojarzonej ze słynnym narciarskim gimnazjum triumfy święcili Stefan Kraft oraz Daniel Huber. Mistrz świata z Lahti podkreślał potencjał rówieśnika, który powrócił do rywalizacji po kontuzji.

 

Kraft: Forma jest, ale mam nad czym pracować

Dla Stefana Krafta, który od kilku sezonów jest jednym z kluczowych zawodników ekipy Heinza Kuttina w zawodach najwyższej rangi, start w Letnim Pucharze Kontynentalnym był zapewne wyłącznie odskocznią od codziennych treningów. Okazuje się jednak, że zdobywca Kryształowej Kuli nadal prezentuje skoki na miarę ścisłej światowej czołówki. W mocno obsadzonych konkursach w Stams zajmował odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Kraft.Stefan Oberstdorf.2017 fot.F.Clasen 300x199 - Huber w szczytowej formie? Kraft po Stams: "Wciąż jest nad czym pracować"
Stefan Kraft (fot. Frederik Clasen)

– Mamy lato i jesteśmy w trakcie treningu przygotowawczego do zimy, jednak zwycięstwo w konkursie to zawsze coś świetnego. Szczególnie tutaj w domu, tym bardziej, że w gimnazjum narciarskim w Stams spędziłem pięć lat. Wygrać tuż przed jednym z moich najlepszych przyjaciół, Danielem, to naprawdę fantastyczne – przyznał po sobotnim zwycięstwie na Brunnentalschanze (HS-115), które zapewnił sobie skokami na 115 i 115,5 metra.

W niedzielnym konkursie reprezentant klubu SV Schwarzach-Salzburg skoczył 114,5 oraz 113,5 metra i musiał uznać wyższość Daniela Hubera. – Wciąż jestem w dobrej formie, ale nadal jest jeszcze nad czym pracować. Pozycja podczas pierwszej fazy lotu potrzebuje więcej czasu, aby stać się dobra – mówił po zawodach. – Zamieniliśmy się miejscami, ale Daniel jest teraz w naprawdę dobrej formie. Mieliśmy tu bardzo wysoki poziom. Widać to po rezultatach Gregora Schlierenzauera i Michaela Hayboecka, którzy popełnili niewielkie błędy i skończyli konkursy na miejscach w okolicach 20-25. Przy tak wysokim poziomie nie można pozwalać sobie na żadne błędy – dodał oceniając batalię w narciarskich zawodach „drugiej ligi” w Stams.

 

Udany powrót Hubera po kontuzji

Przed tyrolską publicznością tempa mistrzowi świata z Lahti dotrzymywał reprezentant austriackiej kadry B, Daniel Huber. 24-latek z Seekirchen w sobotę zajął drugie miejsce po skokach na 115 i 112,5 metra i mimo prowadzenia po pierwszej serii do Krafta stracił ostatecznie 8 punktów. W niedzielę starszy z braci Huber (115,0 / 113,5 m) atakując z trzeciej pozycji zdołał odnieść drugie w karierze zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego, pierwsze w letniej odsłonie tego cyklu.

8H7A0651 - Huber w szczytowej formie? Kraft po Stams: "Wciąż jest nad czym pracować"
Daniel Huber (fot. Julia Piątkowska)

Czułem się całkiem komfortowo. Wiedziałem, że moja forma jest dobra i że mogę wylądować w czołowej dziesiątce, może czołowej szóstce. Po pierwszej serii byłem jednak zaskoczony prowadzeniem. Druga runda także poszła mi świetnie, to był dla mnie znakomity konkurs – przyznał po pierwszych zawodach w Stams, które zakończył na drugiej lokacie. Zapytany o kontuzję kolana, która trapiła go w ostatnich dwóch miesiącach, odparł: – Na chwilę obecną nie jest jeszcze perfekcyjne, jednak aby wykonywać skoki narciarskie jest już całkiem w porządku. Mam za sobą udany czas rehabilitacji ze wspólną pracą z fizjoterapeutami. Odczuwam to jeszcze tylko troszkę na rozbiegu.

W drugim dniu rywalizacji na Brunnentalschanze, Daniel Huber okazał się najlepszy w całej stawce, pokonując nawet wspomnianego Stefana Krafta. – Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego rezultatu i z moich skoków. Wczorajsze próby były na tym samym poziomie, jednak drugi skok był minimalnie spóźniony na progu. Dziś udało mi się wykonać dwa dobre skoki. To niesamowite, że udało mi się osiągnąć szczyt – stwierdził, wspominając także o zmiennej pogodzie panującej w Tyrolu (w sobotę zawodnikom towarzyszyła słoneczna aura, a w niedzielę pojawiły się opady deszczu). – Nie robiło nam to wielkiej różnicy. Obsługa zawodów wykonała świetną pracę towarzysząc nam z parasolami, to pomogło nam, aby nie zmoknąć. Wiatr był dzisiaj perfekcyjny, było naprawdę sprawiedliwie.

 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz