You are currently viewing Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle już z nowym rozbiegiem! (FOTO)
Widok ze skoczni w Wiśle Malince (fot. Anna Karczewska / PZN)

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle już z nowym rozbiegiem! (FOTO)

Wisla.Malinka skocznia nowe.tory .2017.lato fot.Anna .Karczewska.PZN2  - Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle już z nowym rozbiegiem! (FOTO)Zgodnie z planem osiem dni trwał montaż nowych torów na rozbiegu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Słoweńska firma MANA Original z Kranja w sobotę (9 września) zakończyła prace związane z modernizacją rozbiegu dużego obiektu w Beskidach. Nowe tory montował sam założyciel firmy, a już za kilka dni nowy najazd przetestują słoweńscy skoczkowie.

 

Tuż po Pucharze Beskidów na rozbiegu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134) rozpoczęto demontaż starych torów, który trwał niespełna dwa dni. Następnie 1 września słoweńska firma MANA Original rozpoczęła prace związane z modernizacją rozbiegu. Zgodnie z planem w sobotę, 9 września, Słoweńcy zakończyli montaż stelażu poziomującego rozbieg oraz torów najazdowych i tym samym zakończyli pierwszy etap prac w Wiśle.

Drugim i zarazem ostatnim etapem realizacji projektu przez firmę MANA Original będzie montaż aparatury do obsługi zimowej torów, który rozpocznie się w pierwszej połowie października. Nowe tory letnie są już gotowe, natomiast na sezon zimowy dodatkowo będzie tworzona na nich warstwa lodu.

Rozbieg skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zyskał nie tylko nową jakość, ale również nowy wygląd. Nowo powstała konstrukcja torów jest bardziej długotrwała niż ta poprzednia. Stelaż mocujący został wyłożony matą imitującą śnieg, a wysłużone bandy drewniane zastąpiono podwójnym, klejonym szkłem, który poprawia nie tylko estetykę, ale również ułatwia prace trenerom, analizującym pozycję dojazdową zawodnika. Ostateczne zakończenie modernizacji planowane jest na połowę października.

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle-Malince jest już gotowa do skakania, a jako pierwsi wiślański obiekt przetestują słoweńscy skoczkowie. Kadra Narodowa Słowenii będzie trenowała w Wiśle od 17 września.

Dodajmy, że beskidzka skocznia jest drugim polskim obiektem posiadającym nowoczesny system mrożenia torów. Wcześniej, w 2016 roku, taką instalację zamontowano na zmodernizowanym rozbiegu zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza.

 

Zdjęcia nowego rozbiegu skoczni w Wiśle Malince (fot. Anna Karczewska):

 

źródło: komunikat prasowy PZN / Anna Karczewska

 

Dodaj komentarz