You are currently viewing Peter Prevc zadowolony z Fischerów: „Jestem bardziej stabilny w powietrzu”

Peter Prevc zadowolony z Fischerów: „Jestem bardziej stabilny w powietrzu”

10869571 869332319755278 3499509537738493491 o - Peter Prevc zadowolony z Fischerów: "Jestem bardziej stabilny w powietrzu"Lider i gwiazda słoweńskiej kadry, Peter Prevc, podobnie jak większość czołowych skoczków świata szlifuje formę na nadchodzący sezon. Podopieczny trenera Gorana Janusa czyni ostatnie przygotowania i testy zarówno fizyczne, jak i sprzętowe. W wyniku tych drugich, wicemistrz olimpijski z Soczi postanowił zmienić swój najważniejszy atrybut – narty.

 

Prevc zmienił Slatnary na Fischery

Peter Prevc przez ostatni sezon był wierny rodzimej firmie Slatnar, której właściciel, Peter Slatnar rozpoczął produkcję nart do skoków narciarskich. Przez wiele poprzednich sezonów znakomity zawodnik z miejscowości Dolenja Vas korzystał z desek kolejnej słoweńskiej firmy, Elan. Słabszy miniony sezon zimowy oraz ambicje związane z sezonem olimpijskim 2017/2018 skłoniły jednak 24-latka do sprzętowych eksperymentów i poszukiwań.

Teraz najstarszy z braci Prevc o medale walczył będzie w nartach austriackiej firmy Fischer. Skąd ta zmiana? Firma pochodząca z Ried im Innkreis w Austrii to niekwestionowany lider na rynku sprzętu narciarskiego. Producentom udało się przekonać najlepszego skoczka sezonu 2015/16 do swojej wysokiej jakości dzięki zapewnieniu mu stabilności podczas treningów. Rezultaty w poprzednim sezonie osiągane na nartach Slatnara były znacznie poniżej oczekiwań samego zainteresowanego, który postanowił w związku z tym zmienić coś w swoich przyzwyczajeniach.

– Jestem teraz bardziej stabilny w powietrzu, więc w końcu zdecydowałem o zmianie sprzętu. Jak dotąd wszystko jest tak, jak powinno być. Tak postanowiłem i moje pierwsze odczucia są bardzo dobre – powiedział Słoweniec cytowany przez portal delo.si.

Słoweński producent nie rozpacza jednak po stracie wielkiej gwiazdy. – Peter podjął decyzję, tak bywa. Wspieramy go i nie traktujemy tego jako firmowej tragedii. Jest to dla nas dodatkowa zachęta, aby w przyszłości kontynuować pracę jeszcze lepiej i nadal produkować sprzęt do skoków narciarskich najwyższej jakości – stwierdził Peter Slatnar.

O decyzji Petera Prevca i reakcji Petera Slatnara pisaliśmy już tutaj >>>

 

Kilka słów o austriackiej firmie Fischer

Firma powstała w 1924 roku specjalizując się nie tylko w nartach, ale także w produkcji innego zimowego sprzętu sportowego, jak choćby sankach czy wózkach. Szersza produkcja nart Fischera ruszyła w 1936 roku, czyli 

Początki seryjnej produkcji sprzętu narciarskiego firma datuje na 1936 rok, czyli wtedy, gdy w niemieckim Garmisch-Partnkirchen odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie. W 1958 roku natomiast zaprojektowane zostało logo firmy. Aktualnie Fischer Sports GmbH ma w swoim asortymencie narty biegowe, zjazdowe oraz do skoków narciarskich, wiązania do nart biegowych i zjazdowych, buty do narciarstwa biegowego oraz zjazdowego, a także akcesoria hokejowe. Dodajmy, że poza „firmowym” sprzętem oznaczonym logo własnej marki, Fischer produkuje też narty do skoków narciarskich sygnowane markami „Sport2000” (sieć sklepów ze sprzętem sportowym) oraz „fluege.de” (portal podróżniczy).

Na Fischerach latają lub latali m.in.: Adam Małysz, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Simon Ammann, Kamil Stoch, biega również Justyna Kowalczyk.

 

źródło: delo.si / 24ur.com / wikipedia.org

 

Dodaj komentarz