You are currently viewing LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty
Pius Paschke (fot. Katarzyna Służewska)

LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty

paschke pius fot.k.sluzewska - LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty

Pius Paschke zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni Granaasen (K-124 / HS-140) w norweskim Trondheim. Niemiec po I serii zajmował szóste miejsce, ale najdłuższy skok w zawodach (135,5 m) pozwolił mu przesunąć się na pierwszą lokatę. Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka zakończył zmagania na szóstym miejscu.

Pius Paschke po pierwszej serii i skoku na odległość 127,5 metra zajmował szóste miejsce. Wspaniała próba w drugiej rundzie zapewniła Niemcowi pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Do tej pory zawodnik klubu WSV Kiefersfelden pięć razy stawał na podium konkursów „drugiej ligi”, ale nigdy nie udało mu się triumfować.

Bartol Tilen TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty
Tilen Bartol, fot. Julia Piątkowska

Drugie miejsce zajął Tilen Bartol. Słoweniec w stosunku do pierwszej serii awansował o jedną pozycję. W pierwszym skoku uzyskał 130 metrów, a w serii finałowej poszybował na 134 metr.

Na trzecie miejsce spadł lider po pierwszej rudzie i zwycięzca serii próbnej, 17-letni Timi Zajc, który skoczył 131,5 metra i do dzisiejszego triumfatora stracił 4,9 punktu. Dla tego młodego Słoweńca jest to również pierwsze miejsce na podium zawodów tej rangi w karierze. Skoczek z klubu SSK Ljubno BTC prezentuje tego lata bardzo równą formę: prowadzi w klasyfikacji generalnej FIS Cup, a w poszczególnych zawodach już trzy razy stał na najwyższym stopniu podium.

Freitag Richard LGP.Hinzenbach.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Czwarte miejsce zajął Richard Freitag (130 / 130,5 m). Niemiec wygrał trening i po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Niestety krótszy drugi skok (w porównaniu do prób rywali) spowodował, że podopieczny Wernera Schustera znalazł się poza podium. Na piątym miejscu zawody zakończył wracający po kontuzji Norweg Joakim Aune (127 / 134,5 m).

Na szóstej lokacie uplasował się najlepszy z Polaków Klemens Murańka. 23-latek, lider klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego, zanotował awans z dziesiątej pozycji. Osiągnięte przez niego 135 metrów było drugą najdłuższą odległością całego konkursu.

Hauer Joachim TCS.Bischofshofen.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - LPK Trondheim: Paschke zwycięża, Murańka szósty
Joachim Hauer, fot. Julia Piątkowska

Siódme miejsce zajął Norweg Joachim Hauer (126,5 / 130,5 m), ósmy był Austriak Thomas Lackner (126 / 131 m), a dziewiąty Niemiec Constantin Schmid, który zaliczył awans z szesnastego miejsca zajmowanego po pierwszej serii (124 / 132,5). Czołową dziesiątkę uzupełnił Amerykanin Michael Glasder (128,5 / 125 m).

Szósty zawodnik PŚ poprzedniej zimy, Słoweniec Domen Prevc był jedenasty (126,5 / 126 m). Na 13. miejscu dzisiejszą rywalizację zakończył Aleksander Zniszczoł (124 / 128 m), a 17. był Bartłomiej Kłusek (119 / 123,5 m). Obaj zawodnicy zaliczyli awans w stosunku do pierwszej serii. Pozostali biało-czerwoni pożegnali się z konkursem już po pierwszym skoku. Jan Ziobro był 35. (118,8 m), a Krzysztof Miętus 45. (111,5 m).

Pełne wyniki zawodów »

Czterech zawodników zostało zdyskwalifikowanych z powodu nieprzepisowych kombinezonów: dwóch Rosjan Maksim Sergeev i Vladislav Boyarintsev, Słoweniec Bor Pavlovcic i reprezentant Finlandii Henri Kavilo.

Drugi konkurs w Trondheim odbędzie się jutro o godzinie 12:00. Poprzedzi go seria próbna (od godz. 11:00).