You are currently viewing Nowe narty polskich skoczków

Nowe narty polskich skoczków

8H7A7065 - Nowe narty polskich skoczkówPrzygotowania do sezonu olimpijskiego są już na zaawansowanym poziomie, zatem skoczkowie intensywnie testują kolejne sportowe nowinki. Po tym jak narty zmienił Peter Prevc, na to samo posunięcie zdecydowali się Polacy. Nowe „deski” podopieczni Horngachera testują podczas zgrupowania w słoweńskiej Planicy. 

Miniony sezon w wykonaniu polskiej kadry narodowej niewątpliwie był najlepszy w dotychczasowej historii. Mimo to sztab szkoleniowy „biało-czerwonych” zdecydował się przetestować pewne nowinki sprzętowe, które mogłyby zapewnić przewagę nad konkurentami w kontekście zmagań podczas zimowych igrzysk w PyeongChang w styczniu przyszłego roku. Jak zdradził za pośrednictwem swojego Instagrama Maciej Kot, podopieczni Stefana Horngachera testują obecnie narty nowej marki BWT w Planicy.

 

Ostatni trening w Ga-Pa #kocur #trening #workhard #fly #wagraf #4f #krzem2500

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Przypomnijmy, że dotychczas kadrowicze korzystali ze sprzętu sygnowanego marką Fischer. Te od firmy BWT (Best Water Technology) produkowane będą we współpracy z firmą Fischer, na co w maju zgodzili się przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Przedsiębiorstwo Best Water Technology jest numerem jeden w Europie w sektorze uzdatniania wody, zaś na polskim rynku obecne jest od 25 lat. Produkcję nart BTW zaczęło w tym roku, jednak już w 2015 r. firma została sponsorem stajni Mercedes-AMG w niemieckim rajdzie DTM. – Skojarzenie BWT z Mercedes-AMG wzmocni postrzeganie naszych produktów i technologii jako innowacyjnych rozwiązań najwyższej jakości, a naszych działań jako pełnych pasji, koncentrujących się na dostarczaniu naszym klientom produktów i usług najwyższej jakości – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Tego lata zdjęcia wielu (nie tylko polskich) skoczków z charakterystycznymi różowymi nartami okrążyły Internet. Już podczas inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle na nartach BTW skakali Norwegowie (Kenneth Gangnes, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel) i Czesi (Tomas Vancura, Vojtech Stursa, Roman Koudelka). Do tego grona we wrześniu dołączyło czterech reprezentantów Polski: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Piotr Żyła. Do pierwszych testów doszło na obozie treningowym w Garmisch-Partenkirchen, zaś obecnie skoczkowie kontynuują próby na zgrupowaniu w Planicy. Już wkrótce przekonamy się czy nowy narty to tez nowa jakość skoków.

 

Źródło: instagram.com/ fischersports.com / informacja własna

Dodaj komentarz