You are currently viewing 13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!
Thomas Diethart (fot. Katarzyna Służewska)

13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!

Diethart Thomas fot.Katarzyna.Sluzewska1 - 13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!W sobotę i niedzielę skocznia w Hinzenbach zamieni się w arenę najbardziej prestiżowych letnich zmagań. Pierwszy dzień przyniesie walkę o awans do zawodów, a drugi batalię o konkursowy triumf. Na starcie ujrzymy 13 reprezentantów gospodarzy, wśród których będzie powracający do międzynarodowej rywalizacji Thomas Diethart.

 
Schlierenzauer Gregor LGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - 13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!
Gregor Schlierenzauer (fot. Julia Piątkowska)

Austriaccy skoczkowie tegoroczny cykl FIS Grand Prix traktują mocno treningowo. Wystarczy zauważyć, że najwyżej sklasyfikowanym w generalce podopiecznym trenera Heinza Kuttina jest znajdujący się w nie najwyższej formie Gregor Schlierenzauer (31. miejsce). Najbliższy konkurs cyklu zostanie rozegrany już w niedzielę w austriackim Hinzenbach. Tam jednak liderem ekipy gospodarzy będzie nie popularny "Schlieri", który na weekend ma nieco inne plany podyktowane indywidualnym tokiem treningowym, a także uroczystością 50. lecia gimnazjum narciarskiego w Stams, w której utytułowany zawodnik weźmie udział.

Stefan Kraft WC.Oslo .2017 fot.Maria .Grzywa 300x200 - 13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!
Stefan Kraft (fot. Maria Grzywa)

Przed własną publicznością o podium z pewnością zechce powalczyć najlepszy skoczek narciarski minionej zimy, Stefan Kraft. Tego lata mistrz świata z Lahti wystartował tylko w dwóch konkursach LGP (w Hinterzarten i Courchevel), w których zajmował odpowiednio 14. i 10. miejsce. Stąd niska pozycja 24-latka w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto na starcie sobotnich kwalifikacji na Aigner-Schanze (HS-94) pojawi się jeszcze 4 Austriaków, którzy tego lata punktowali w zawodach FIS Grand Prix - Markus Schiffner, Manuel Fettner, Clemens Aigner i Maximilian Steiner.

Tymek Cienciala Turniej Czterech Skoczni 2017 Hinzenbach 300x200 - 13 Austriaków na starcie w Hinzenbach, Diethart powraca!
Kompleks skoczni w Hinzenbach (fot. Andrzej Cienciała)

W zmaganiach weźmie także udział Thomas Diethart. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 od kilku lat bezskutecznie próbuje wrócić do wielkiej formy. Po fatalnym minionym sezonie po raz kolejny próbuje powrócić do światowej czołówki. Niezbyt imponująco wyglądają także tegoroczne skoki na igelicie w wykonaniu jednego z filarów drużyny Kuttina - Michaela Hayboecka. Czy przed własną publicznością zdołają oni powalczyć o wysokie lokaty? Przekonamy się już w wkrótce. Dodajmy, że Austrię w Hinzenbach będzie reprezentować łącznie 13 skoczków. Szczegóły poniżej.

 

Skład reprezentacji Austrii na LGP w Hinzenbach:

 • Stefan Kraft (32. miejsce w LGP 2017)
 • Markus Schiffner (40. miejsce w LGP 2017)
 • Manuel Fettner (43. miejsce w LGP 2017)
 • Clemens Aigner (49. miejsce w LGP 2017)
 • Maximilian Steiner (51. miejsce w LGP 2017)
 • Philipp Aschenwald
 • Thomas Diethart
 • Michael Hayboeck
 • Clemens Leitner
 • Manuel Poppinger
 • Markus Rupitsch
 • Mika Schwann
 • Elias Tollinger
 

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego konkursu FIS Grand Prix w Hinzenbach, w czołowej dziesiątce zameldowało się trzech Austriaków. Stefan Kraft zajął piąte miejsce, Michael Hayboeck był siódmy, a Philipp Aschenwald wylądował na dziesiątej pozycji.

 

źródło: facebook.com/skijumpingaustria

 

Dodaj komentarz