You are currently viewing Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!

Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!

Szczyrk Skalite wyciag MP.2014.lato fot.Bartosz.Leja - Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!Końcówka letnich zmagań na igelicie to co roku doskonała okazja do rozgrywania krajowych czempionatów. O pierwsze letnie tytuły mistrzowskie w Polsce, już 8 października powalczą skoczkinie i kombinatorzy norwescy. Dzień wcześniej zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w Pucharze Prezesa PZN. Areną zmagań będą obiekty kompleksu Skalite w Szczyrku.

 
Mistrzostwa.Polski.Kobiety.Szczyrk.lato .2016 Rajda.Twardosz.Palasz fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!
Podium Letnich MP kobiet 2016 (od lewej: K.Rajda, A.Twardosz, M.Pałasz), fot. Julia Piątkowska

Już po raz czwarty w historii o medale mistrzostw Polski na igelicie powalczą panie. W dotychczasowych konkursach po tytuły sięgały: Magdalena Pałasz, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. Tegoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco, tym bardziej, że na starcie pojawi się Kamila Karpiel – triumfatorka tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Karpat. Niespełna 16-letnia zawodniczka zakopiańskiego AZS-u stanie przed szansą wywalczenia pierwszego w karierze podium w krajowym czempionacie.

LOTOS.Cup .Szczyrk.lato .2017 2.konkurs fot.Anna .Karczewska13 Kamila.Karpiel 300x200 - Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!
Kamila Karpiel (fot. Anna Karczewska / PZN)

Szyki postarają się jej pokrzyżować reprezentacyjne koleżanki – dotychczasowa liderka żeńskiej kadry Kinga Rajda, doświadczona Magdalena Pałasz, broniąca tytułu mistrzowskiego sprzed roku Anna Twardosz, a także wyróżniające się zawodniczki trenujące poza grupami szkoleniowymi PZN, w tym m.in. Joanna Szwab i Paulina Cieślar. Jedno można podkreślić – skoki narciarskie kobiet w Polsce rozwijają się i być może MP w Szczyrku wyłonią zawodniczkę, która będzie reprezentować nasz kraj w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w południowokoreańskim PyeongChang. Nieoficjalnie mówi się, że do tej roli przymierzana jest właśnie Kamila Karpiel. Dodajmy, że 8 października (niedziela) o medale Mistrzostw Polski powalczą także kombinatorzy norwescy.

Szczyrk Skalite MP.lato .2013 fot.Maria .Grzywa 300x200 - Szczyrk: Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach już niebawem!
Kompleks skoczni Skalite w Szczyrku (fot. Maria Grzywa)

Dzień wcześniej natomiast, na skoczniach kompleksu Skalite w Szczyrku zostanie rozegrany Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Rywalizację na najmniejszej skoczni HS-44 (K-40) rozpoczną juniorzy E oraz młodziczki. Później na starcie pojawią się zawodnicy kolejnych kategorii wiekowych (junior C, junior D, juniorki), którzy zmierzą się na obiekcie HS-77 (K-70). Sobotnie zmagania zakończą konkursy najstarszych juniorów (kategorie B oraz A), a także seniorów na największej szczyrkowskiej skoczni – HS-106 (K-95).

 

Program Pucharu Prezesa PZN:

 • 7 października 2017 r. (sobota):
  • 09:00 – odprawa techniczna
  • 09:30 – seria próbna kat. junior E i młodziczek (HS-44)
  • 10:15 – konkursy kat. junior E i młodziczek (HS-44)
  • 11:30 – seria próbna kat. junior C oraz D i juniorek (HS-77)
  • 12:15 – konkursy indywidualne kat. junior C oraz D i juniorek (HS-77)
  • 14:15 – seria próbna kat. junior A oraz B i senior (HS-106)

Program Mistrzostw Polski kobiet w skokach i MP w kombinacji norweskiej:

 • 8 października 2017 r. (niedziela):
  • 10:00 – odprawa techniczna
  • 10:30 – seria próbna kobiet i dwuboistów (HS-106)
  • 11:10 – konkurs indywidualny kobiet (HS-106)
  • 13:30 – bieg do kombinacji norweskiej na nartorolkach, Gundersen 10 km (trasa na deptaku w Szczyrku)
 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz