You are currently viewing Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki

Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki

 
Leyhe Stephan WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki
Stephan Leyhe (fot. Julia Piątkowska)

Najlepiej dysponowanym niemieckim skoczkiem w trakcie tegorocznego cyklu FIS Grand Prix jest nieco niespodziewanie Stephan Leyhe. 25-letni zawodnik z Willingen w lipcu wywalczył pierwsze w karierze miejsce na podium - był drugi przed własną publicznością w Hinterzarten. Dodajmy, że solidne starty w Wiśle (9. miejsce) oraz Courchevel (5. miejsce) pozwalają mu na aktualnie na zajmowanie 9. miejsca w klasyfikacji generalnej LGP. Tym samym Leyhe jest najlepszym niemieckim zawodnikiem w letnich zawodach najwyższej rangi. W czasie nadchodzącego konkursu w austriackim Hinzenbach (1 października), niemieccy kibice mogą jednak wiązać spore nadzieje także ze startami swoich pozostałych reprezentantów. Wszak Karl Geiger również wywalczył już tego lata konkursowe podium (był trzeci w Wiśle). Do tej dwójki na Aigner-Schanze dołączą ponadto triumfatorzy cyklu FIS Grand Prix w latach 2012-2013, czyli Andreas Wank i Andreas Wellinger, a także utalentowany junior, Constantin Schmid. Tym samym trener Werner Schuster nie wykorzysta pełnego, siedmioosobowego limitu startowego przysługującego Niemcom w trwającym drugim periodzie sezonu.

Markus Eisenbichler WC.Oslo .2017 fot.Maria Grzywa 300x200 - Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki
Markus Eisenbichler (fot. Julia Piątkowska)

Już podczas finałowego startu przed własną publicznością w Klingenthal, nasi zachodni sąsiedzi skorzystają z przywileju wystawienia maksymalnej kwoty zawodników, która łącznie z tzw. grupą narodową pozwoli na start 13 skoczkom. Na Vogtland Arenie nie zabraknie oczywiście wymienionej wcześniej piątki na czele ze Stephanem Leyhe. Do tego grona dołączą ponadto: Markus Eisenbichler i Richard Freitag, a także sześciu skoczków, których nazwiska poznamy dopiero po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego, które również odbędą się na Schwarzbergschanze HS-140 w Klingenthal (w dniach 30 września - 1 października).

8H7A1222 - Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki
Pius Paschke (fot. Julia Piątkowska)

Jak szkoleniowiec reprezentacji Niemiec ocenia letnie postępy swoich podopiecznych? Okazuje się, że skoczkowie zza naszej zachodniej granicy mają za sobą sporo obozów treningowych. - Jesteśmy zadowoleni z przebiegu pierwszego periodu Letniego Grand Prix. Szczególnie przekonywujący byli Karl Geiger i Stephan Leyhe, ponieważ znaleźli się na podium w Wiśle i Hinterzarten. Po konkursie w Courchevel przygotowywaliśmy się na długą i pełną ważnych imprez zimę. Służyły temu intensywne treningi mające miejsce na skoczniach w Trondheim, Lillehammer, Innsbrucku, Stams i Garmisch-Partenkirchen - wymienia Schuster cytowany przez Niemiecki Związek Narciarski i dodaje: - Konkursy w Hinzenbach i Klingenthal pozwolą nam na określenie naszego miejsca w międzynarodowej stawce.

freitag richard SPiwowar 300x200 - Składy niemieckich skoczków na Hinzenbach i Klingenthal, są niespodzianki
Richard Freitag (fot. Stefan Piwowar)

Jak zaznaczył austriacki szkoleniowiec trenujący niemieckich skoczków, jedni z jego najmocniejszych podopiecznych wystąpią nie tylko w dwóch ostatnich konkursach FIS Grand Prix, ale także powalczą o punkty Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Poza wiceliderem tego cyklu, Piusem Paschke, na Vogtland Arenie już w sobotę i niedzielę pojawią się m.in. Markus Eisenbichler oraz Richard Freitag (w związku z tym zabraknie ich podczas LGP w Hinzenbach). Dodajmy, że letni sezon Niemcy zakończą już 4 i 5 października podczas krajowego czempionatu na skoczniach w Oberwiesenthal.

 

Skład reprezentacji Niemiec na LGP w Hinzenbach:

 • Stephan Leyhe (9. miejsce w LGP 2017)
 • Karl Geiger (18. miejsce w LGP 2017)
 • Andreas Wank (37. miejsce w LGP 2017)
 • Andreas Wellinger (64. miejsce w LGP 2017)
 • Constantin Schmid (76. miejsce w LGP 2017)

Program LGP w Hinzenbach >>>

Skład reprezentacji Niemiec na LGP w Klingenthal:

 • Markus Eisenbichler
 • Richard Freitag
 • Karl Geiger
 • Stephan Leyhe
 • Constantin Schmid
 • Andreas Wank
 • Andreas Wellinger
 • Pius Paschke
 • + 5 skoczków z grupy krajowej

Program LGP w Klingenthal >>>

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz