You are currently viewing Mistrzostwa Austrii: Hayboeck z podwójnym złotem, Hoelzl najlepsza wśród Pań
Michael Hayboeck, fot. Julia Piątkowska

Mistrzostwa Austrii: Hayboeck z podwójnym złotem, Hoelzl najlepsza wśród Pań

8H7A5204 - Mistrzostwa Austrii: Hayboeck z podwójnym złotem, Hoelzl najlepsza wśród Pań

W miony weekend triumfy podczas Mistrzostw Austrii dwukrotnie święcił Michael Hayboeck. Mimo że 7. skoczek minionego sezonu nie błyszczał w trakcie tegorocznych zmagań na igelicie, udało mu się jednak trafić z formą na czas krajowego czempionatu. W kategorii Pań najlepiej spisała się 20-letnia, ale już bardzo obiecująca Chiara Hoelzl.

 

Konkurs Panów na skoczni dużej

Zmagania Panów na dużej skoczni zainaugurowały mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. Na starcie rywalizacji na skoczni im. Paula Ausserleitera (HS-140) w Bischofshofen stanęło łącznie 34 zawodników. Najlepszy w stawce okazał się Michael Hayboeck, który dzięki skokom na 137 metrów oraz 135,5 metra sięgnął po złoty medal. Drugim miejscem zadowolił się tylko o rok starszy, ale bardziej doświadczony Gregor Schlierenzauer. Dwukrotny triumfator Pucharu Świata uzyskał w swoich próbach 137,5 oraz 135,5 metra, co dało mu 3,5-punktową przewagę nad trzecim Stefanem Kraftem. Zdobywca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu oddał w drugiej serii najdłuższy skok w całym konkursie (140 m), jednak nieco krótsza od Hayboecka i Schlienzauera próba  wpierwszej serii (132 m) zaważyła nad końcowym rezultatem 24-latka.

Najgorsze dla sportowców miejsce tuż za podium zajął starszy z braci Huber, Daniel. Wracający tego lata do rywalizacji po problemach zdrowotnych zawodnik z Seekirchen w pierwszej serii wylądował na 131 metrze i 50. centymetrze, zaś w finale uzyskał 133 metry. Najlepszą piątkę uzupełnił triumfator cyklu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2016/2017, Clemens Aigner, który na obiekcie im. Paula Ausserleitera osiągnął 130 metrów oraz 133 metry.

Sztuka obrony tytułu Mistrza Austrii na dużej skoczni nie udała się Manuelowi Fettnerowi, który rywalizację zakończył na dziesiątej lokacie (131,5 / 125,5 m).

Z występu w konkursie zrezygnował Jan Hoerl.

Pełne wyniki konkursu Panów na skoczni dużej >>>

 

Konkurs Panów na skoczni normalnej

Dzień później rozegrano konkurs na skoczni normalnej w Villach (HS-98), w którym podobnie w Bischofshofen złoty medal padł łupem Michaela Hayboecka. 26-latek z Hinzenbach zagwarantował sobie zwycięstwo skokami na 101,5 metra oraz 96 metrów. Wynik, w stosunku do zmagań na skoczni dużej, o jedno oczko poprawił Stefan Kraft. Na Villacher Alpenarena 24. skoczek tegorocznego FIS Grand Prix uzyskał 101 metrów oraz 94,5 metra. Z kolei trzeci Manuel Fettner w swoich próbach osiągnął 95,5 metra oraz 98 metrów. Podobnie jak w sobotę, na czwartej lokacie "wylądował" Daniel Huber (98,5 / 95 m), zaś piąte miejsce przypadło w udziale Clemensowi Aignerowi (97 / 94 m).

W rywalizacji na skoczni małej próby oddało łącznie 56 skoczków. Zabrakło wśród nich wicemistrza Austrii ze skoczni dużej, Gregora Shlierenzauera, który miał zrezygnować z występu w Villach z powodu bólu pleców.

Pełne wyniki konkursu Panów na skoczni normalnej >>>

 

Konkurs Pań

W niedzielę na skoczni HS-98 w Villach odbyby się również zmagania Pań o tytuł mistrzyni  Austrii. Na belce obiektu Villacher Alpenarena zasiadło 10 skoczkiń. Wród nich triumfowała 20-letnia Chiara Hoelzl. Trzynasta zawodniczka ostatniej odsłony Pucharu Świata Pań uzyskała w swoich próbach 92 metry oraz 79,5 metra. Oczko niżej sklasyfikowano sześć lat starszą Jaquelin Seifriedsberger, która w pierwszej rundzie wylądowała  na 89. metrze, zaś w drugiej na 82. metrze i 50 centymetrze. Czołową trójkę za sprawą skoków o długościach 82,5 oraz 77,5 metra dopełniła Elisabeth Raudaschl. Miejsca tuż za podium uzyskały: młodziutka Sophie Mair (4. miejsce / 77,5 i 77 m) oraz doświadczona Eva Pinkelnig (5. miejsce / 75,5 i 75,5 m).

Z wystęou zrezygnowała Timna Moser.

Pełne wyniki konkursu Pań >>>

 

Źródło: ewoxx.com / informacja własna

Dodaj komentarz