You are currently viewing Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji

Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji

kornilov denis2 kd - Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji

W miniony weekend kompleks sportowy Russkije Gorski stał się areną mistrzostw Rosji na igelicie. Podczas rywalizacji dwukrotnie po złoty medal sięgnął doświadczony Denis Kornilov. W zmaganiach nie brał udziału najlepszy rosyjski zawodnik minionej zimy, Evgeniy Klimov. W konkursie Pań pewnie po tytuł krajowej czempionki sięgnęła Irina Avvakumova.

 

Konkurs Panów na skoczni normalnej

DSC01402 300x200 - Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji
Mikhail Nazarov, fot. Magdalena Janeczko

W pierwszym dniu zawodów, czyli w minioną sobotę, Panowie rywalizowali na skoczmy normalnej HS-95. Na belce obiektu położonego w Krasnej Polanie zasiadło 63 zawodników, spośród których najlepszą dyspozycję zaprezentował Denis Kornilov. Drugi najlepszy rosyjski skoczek minionej zimy w pierwszej rundzie osiągnął najdalszą odległość w konkursie (101,5 m), zaś w finale uzyskał aż 7 metrów mniej (94,5 m), jednakże przewaga osiągnięta w początkowej części zmagań zagwarantowała mu zwycięstwo. Oczko niżej sklasyfikowany został Aleksandr Bazhenov, który w Russkich Gorkach oddał próby o długości 98,5 metra oraz 96 metrów. Trzecią lokatę, za sprawą skoków na 96 metrów oraz 97,5 metra wywalczył Mikhail Nazarov. Czwartą lokatą musiał zadowolić się Roman Trofimov (98 m / 94,5 m), zaś piątą – Ivan Lanin (96 m / 95 m).

Ze startu w rywalizacji na skoczni normalnej zrezygnował 12-letni Aleksandr Popow, który wraz z Maksimem Alchikovem należał do najmłodszego pokolenia zgłoszonego do udziału w Mistrzostwach Rosji.

Pełne wyniki konkursu Panów na skoczni normalnej >>>

 

Konkurs Panów na skoczni dużej

Hazetdinov Ilmir.SGP .Wisla .2013 B.Leja  300x200 - Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji
Ilmir Hazetdinov, fot. Bartosz Leja

W poniedziałek na obiekcie HS-140 zawodnicy w liczbie 49 stanęli na stracie rywalizacji o tytuł czempiona Rosji na skoczni dużej. I tym razem Kornilov nie pozostawił swoim rywalom nadziei na wygraną. 31-letni zawodnik w swoich próbach osiągnął 113,5 oraz 137,5 metra, przy czym jego drugi skok był najdalszym w całym konkursie. Wyższość Kornilova musiał uznać wicemistrz Rosji ze skoczni dużej, Ilmir Hazetdinov, który dwukrotnie uzyskał 132,5 metra. Miejsce na najniższym stopniu podium padło łupem najstarszego skoczka w poniedziałkowej rywalizacji, Dimitryia Vassilieva. 38-latek w pierwszej serii wylądował na 135. metrze i 50 centymetrze, zaś w finale uzyskał 137 metrów. Podobnie jak na skoczni normalnie, na czwartej lokacie sklasyfikowany został Trofimov (134 m / 131 m). Czołową piątkę uzupełnił Alexey Romashov (127 m / 134,5 m).

Pełne wyniki konkursu Panów na skoczni dużej >>>

 

Konkurs Pań na skoczni normalnej

avvakumova irina martinputz 300x199 - Kornilov i Avvakumova nokautują rywali w Mistrzostwach Rosji
Irina Avvakumova, fot. Martin Putz

W sobotę o tył czempionki Rosji na skoczni normalnej zmierzyły się również Panie. Zwycięstwo z zmaganiach rozgrywanych w Russkich Gorkach odniosła 9. zawodniczka ubiegłej odsłony Pucharu Świata, Irina Avvakumowa, która osiągnęła 97 metrów oraz 98,5 metra. Oczko niżej sklasyfikowana została 30-letnia Anastasia Barranikova (95,5 m / 94 m). Brązowy medal, dzięki skokom na 94 metr i 50 centymetr oraz 92 metry, wywalczyła Lidia Yakovleva. Czwarta lokata przypadła w udziale Alexandrze Barantsevej (95,5 m / 92,5 m), natomiast na piąte miejsce „wskoczyła” Sofia Tikhonova (92,5 m / 89,5 m).

Ze startu zrezygnowała Glafira Noskova.

Pełne wyniki konkursu Pań na skoczni normalnej >>>

 

Źródło: skijumpingrus.ru / informacja własna

Dodaj komentarz