You are currently viewing Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: „Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw”
Krzysztof Biegun, (fot. Julia Piątkowska)

Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: „Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw”

Biegun Krzysztof TCS.2014.Innsbruck fot.Julia .Piatkowska - Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: "Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw"

Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała zostali wykluczeni z kadry B reprezentacji Polski w skokach narciarskich – poinformował „Przegląd Sportowy”. Jak stwierdził dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz, powodem usunięcia zawodników jest niewypełnienie przez nich przedsezonowych założeń. 

 

DSC 0042 6719 300x200 - Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: "Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw"
Krzysztof Biegun, fot. Bartosz Leja

Jeden to sensacyjny zwycięzca konkursu na otwarcie Pucharu Świata w sezonie 2013/14. Drugi to objawienie sezonu 2015/16, z zaliczonym drużynowym podium w zawodach PŚ. Jeszcze pewien czas temu mogłoby się wydawać, że Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała w sezonie igrzysk w Pjongczang będą naszymi nadziejami nawet na medale w Korei. Tymczasem, na cztery miesiące przed zapaleniem znicza, obaj zostali wykluczeni ze szkolenia centralnego.

Stekala Andrzej TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x201 - Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: "Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw"
Andrzej Stękała, fot. Julia Piątkowska

Decyzję wytłumaczył na łamach „Przeglądu Sportowego” dyrektor reprezentacji Adam Małysz. – Wiosną wszystkich poinformowaliśmy, że w kadrze B jest za dużo zawodników i o ile teraz mogą trenować, przed zimą dwóch odpadnie. Krzysiek i Andrzej okazali się najsłabsi – powiedział. 

Według Małysza, Biegun i Stękała nie wypełnili latem zadań, które przed nimi postawiono. – Wypadli ze szkolenia centralnego, ale nadal mogą trenować i będą dostawać jakieś wsparcie ze związku. To trudna decyzja, bo obaj uchodzą za wielkie talenty. Muszą jednak wiedzieć, że nie ma innej drogi niż ciężka praca i poświęceniadodał w rozmowie z „PS” czterokrotny mistrz świata. 

Malysz.Adam .Puchar.Solidarnosci.fot .Bartosz.Leja  300x199 - Biegun i Stękała poza kadrą! Małysz: "Trzeba być profesjonalistą. Nie ma odstępstw"
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

Dyrektor kadry zasugerował, że niektórzy zawodnicy marnują swoje kariery na własne życzenie. – Związek daje wszystko, są pieniądze, zaplecze, możliwości. Nie wszyscy niestety chcą z tego korzystać i im jeszcze mało. Mimo tak utalentowanych kolegów w środowisku nie widzą w nich autorytetów i to jest przykre. Prawda jest taka, że żeby wejść na szczyt, trzeba być maksymalnym profesjonalistą. Nie ma od tego odstępstw – zakończył. 

Usunięcie z kadry B Bieguna i Stękały to nie jedyne roszady w składzie reprezentacji Polski. Niedawno trener Horngacher zdecydował o przesunięciu do kadry B Krzysztofa Miętusa. Do kadry młodzieżowej C ma trafić Łukasz Bukowski (dotychczas w kadrze B). 

 

Występy Bieguna i Stękały w sezonie letnim 2017:

Krzysztof Biegun miniony sezon letni na arenie międzynarodowej rozpoczął od startów w Pucharze FIS w Kuopio – zajął tam 16. i 14. miejsce. Następnie dostał szansę w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku i Wiśle (był 39. i 46.). We wrześniu pojechał do rosyjskiego Czajkowskiego na zawody Letniej Grand Prix (33. i 52. miejsce). Ostatnie jego występy miały miejsce w FIS Cupie w rumuńskim Rasnovie, gdzie nie zdołał ani razu zająć punktowanej pozycji (39. i 36.).

Andrzeja Stękałę mogliśmy oglądać podczas LGP w Czajkowskim, gdzie nie udało mu się zdobyć ani jednego punktu do klasyfikacji (50. i 43. miejsce). Potem wystartował jeszcze w czterech konkursach Pucharu FIS: w szwajcarskim Kanderstegu (37. i 28.) oraz w Rasnovie (30. i 21.).

 

źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz