You are currently viewing „Wokół skoczni”: Janda politykiem, ślub Bresadoli, urlop u Małyszów
Jakub Janda, fot. Julia Piątkowska

„Wokół skoczni”: Janda politykiem, ślub Bresadoli, urlop u Małyszów

Jesień przyniosła nie tylko koniec zmagań na igelicie, ale również liczne przetasowania w świecie skoków. Kamil Stoch rozpoczął współpracę z z nową drużyną, Davide Bresadola powiedział sakramentalne „tak”, Adam Małysz odnalazł się w roli przedsiębiorcy, a Jakub Janda – polityka. A to dopiero pierwsza część jesiennej odsłony „Wokół skoczni”.

 

1. Stoch zmienia drużynę
Uspokajamy: Kamil bynajmniej nie opuścił zakopiańskiego Eve-nement Teamu. Firma Visa będąca od ponad 30 lat globalnym partnerem igrzysk olimpijskich zaproponowała podwójnemu złotemu medaliście z Soczi udział w programie Team Visa. Sportowcy biorący udział w programie otrzymują narzędzia, zasoby i wsparcie niezbędne do osiągania sportowych i osobistych celów. Jak deklaruje firma: „tym, co łączy dziś Team Visa, są uosabiane przez sportowców wartości Visa, takie jak akceptacja, partnerstwo i brak dyskryminacji, a także talent sportowy idący w parze z cechami charakteru”. Oprócz Stocha w programie wezmą udział również: Sarah Hendrickson, Sara Takanashi i Noriaki Kasai.

 

2. Nowe szaty skoczków

Firma Vistula postanowiła udowodnić, że skoczkom nie tylko w piankowych kombinezonach i kaskach do twarzy. Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła dołączyli jesienią do grona ambasadorów marki. W ramach współpracy wszyscy panowie otrzymali szyte na miarę zestawy ubrań galowych (trzyczęściowe garnitury ze spersonalizowanymi podszewkami, koszule, marynarki i spodnie) oraz zestawy smart casual. Nie pierwszy raz skoczkowie prezentują na sobie odzież: przed trzema laty Stoch, Kubacki, Hula, Murańka, Miętus i Ziobro wystąpili w kampanii garniturów firmy Bytom.

 

3. Bresadola mówi „tak”
23 września na ślubnym kobiercu stanął włoski skoczek, Davide Bresadola. Uroczystość miała wyjątkową oprawę: ceremonia odbyła się w malowniczym miasteczku Tarvisio, zaś gośćmi pary młodej byli liczni skoczkowie (m.in. Zeno di Lenardo, Alex Insam, Federico Cecon, Giovanni Bresadola, Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega) i członkowie sztabu szkoleniowego włoskiej kadry. Tuż po ceremonii zaślubin uformowali oni z nart specjalny korytarz, którym przeszli świeżo upieczeni małżonkowie. Davide i jego wybrance życzymy szczęścia na nowej drodze życia!

 

4. Austriacy chcą wyjechać na wieś
Podczas wrześniowego zgrupowania w Tyrolu niebywałą okazję do stanięcia oko w oko z rogatymi zwierzętami miała narodowa kadra Austrii. Na szczęście, nie chodziło o niebezpieczne byki, a o krowy hodowane na lokalnej farmie ekologicznej. Podczas wizyty stanowiącej swego rodzaju odskocznię od treningów, skoczkowie mieli okazję przekonać się na własnej skórze jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami oraz jak powstają ekologiczne produkty żywieniowe.

 

Enjoying the teamwork also while training breaks #stanglwirt #tirol #skijumpingAUT

Post udostępniony przez Manuel Fettner (@manuelfettner)

 

5. Dzień Sportu w Wiedniu
O tym, że austriaccy skoczkowie cieszą się od lat niesłabnącą sympatią fanów, nikogo nie trzeba zapewniać. Z tego powodu podopieczni Heinza Kuttina zawsze mile widziani są jako goście różnego rodzaju imprez sportowych. Nie inaczej było podczas obchodzonego w Wiedniu w przedostatni weekend września Dnia Sportu. Fani mogli otrzymać autografy od Manuela Fettnera, Michaela Hayboecka, Jaci Seifriedsberger i Andreasa Koflera, a także zrobić sobie zdjęcia ze swoimi idolami.

 

Große Begeisterung beim @tag_des_sports in Wien! #tds17 #seefeld2019 #heeressport

Post udostępniony przez Jaci Seifriedsberger (@jaciseifriedsberger)

 

6. Kierunek: Polska!
Atmosfera tworzona przez polskich kibiców zachęca skoczków do powrotu do naszego kraju również w ramach zgrupowań szkoleniowych. Podczas gdy we wrześniu polska kadra trenowała w Niemczech i Słowenii, na naszym wiślańskim obiekcie mieli przyjemność skakać podopieczni Gorana Janusa. Nikogo nie zdziwi fakt, że Beskidy jako miejsce zgrupowania wybrała również dowodzona przez Łukasza Kruczka ekipa Włoch, która wrześniowe zgrupowanie odbyła w Szczyrku. Całe szczęście, skoczkowie obu kadr „załapali się” na słoneczną i ciepłą pogodę, której tego lata brakowało w polskich górach.

 

➖Working on the technique➖✔ #sloski #wisla #trainingcamp #sport2000 #isostarslovenija

Post udostępniony przez Žiga Jelar (@zigajelar)

 
7. „Schlieri” angażuje się w słusznej sprawie
Gregor Schlierenzauer mimo słabszego sportowo okresu wciąż cieszy się duża popularnością i uznaniem. Do portfolio marek sygnowanych swoim imieniem Austriak dołączył ostatnio również rodzinny Innsbruck, który ubiega się o przyznanie prawa do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 r. Dobrze kojarzone i popularne w kręgach sportowych nazwisko skoczka ma szansę zjednać sobie przychylność działaczy sportowych. Czy starania o organizację imprezy zakończą się zwycięstwem „Schlieriego”? 

 

8. Nowy talent „Orła z Wisły”
Adam Małysz powrócił na ekrany telewizorów. Niestety, nie jako skoczek – „Orła z Wisły” możemy oglądać za to najnowszych spotach reklamowych operatora Play. Warto wspomnieć, że to już drugi spot operatora z udziałem 4-krotnego zdobywcy Kryształowej Kuli.  Jak się okazuje, Adam Małysz to człowiek wielu talentów, bo również w roli aktora poradził sobie doskonale.

 

9. A na urlop też do Małyszów
Adam Małysz odnalazł się również w roli przedsiębiorcy. Jak sam poinformował jakiś czas temu na swoim Facebooku, wraz żoną zdecydował się oddać pod wynajem dawny dom w Wiśle. Budynek po gruntownym remoncie służy za apartament, w którym można komfortowo i w pięknym otoczeniu spędzić czas podczas pobytu w tej części Beskidów. Państwo Małyszowie oferują również dostęp do basenu i ogrodu. Ktoś chętny na urlop w apartamencie u Małyszów?


 
10. Kariera polityczna Jandy

Po kilku próbach zakończenia kariery sportowej (które na szczęście nie doszły do skutku) Jakub Janda zdecydował się na dodatkowe zajęcie – wkroczył także na drogę kariery politycznej. Polityka może być jego „planem B” w przypadku podjęcia decyzji o definitywnym końcu startów. Czech kandyduje w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w dniach 20-21. października tego roku. Janda startuje z ramienia Obywatelskiej Partii Demokratycznej, która stanowi konserwatywne prawicowe ugrupowanie. Czy rodacy dadzą skoczkowi mandat zaufania przekonamy się już za kilkanaście dni.

 

Źródło: Facebook/Instagram/vistula.pl/visa.pl/informacja własna

Zebrała: Magdalena Janeczko

Dodaj komentarz