You are currently viewing Rosjanie odkryli karty – znamy składy Sbornej na inauguracyjne konkursy PŚ!

Rosjanie odkryli karty – znamy składy Sbornej na inauguracyjne konkursy PŚ!

8H7A2066 - Rosjanie odkryli karty - znamy składy Sbornej na inauguracyjne konkursy PŚ!Do rozpoczęcia męskiego Pucharu Świata pozostały trzy tygodnie. Panie zainaugurują rywalizacje w zawodach najwyższej rangi na przełomie listopada i grudnia. Składy kadr na nadchodzące konkursy podały już sztaby szkoleniowe reprezentacji Rosji. Liderami ekipy Sbornej w Ruce oraz Lillehammer będą Evgeniy Klimov oraz Irina Avvakumova.

 

Rosjanie na Wisłę i Rukę

8H7A0061 - Rosjanie odkryli karty - znamy składy Sbornej na inauguracyjne konkursy PŚ!
Denis Kornilov (fot. Julia Piątkowska)

Trener rosyjskiej kadry mężczyzn w skokach narciarskich, Alexander Arefiev, postanowił, że na inauguracyjne zawody Pucharu Świata do Wisły (17-19 listopada) uda się aż sześciu jego podopiecznych. Dopiero po treningach na obiekcie im. Adama Małysza szkoleniowiec podejmie decyzję związaną z wyborem czwórki, która wystąpi w kwalifikacjach, a następnie w zmaganiach drużynowych. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w kolejnych konkursach w fińskiej Ruce (24-26 listopada), gdzie najprawdopodobniej pojawi się ta sama rosyjska szóstka.

Przypomnijmy, że w styczniowych konkursach PŚ w Beskidach po pucharowe punkty sięgali: Denis Kornilov (dwukrotnie 28. miejsce) oraz Evgeniy Klimov (19. miejsce). Z kolei zeszłoroczna pucharowa inauguracja w fińskiej Ruce tylko raz przyniosła punkty reprezentantowi Sbornej - mowa oczywiście o Klimovie, który w jednym z konkursów zajął 12. pozycję.

Skład rosyjskiej kadry mężczyzn na PŚ w Wiśle i Ruce:

  • Evgeniy Klimov (17. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Denis Kornilov (39. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Alexey Romashov (55. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Dimitry Vassiliev (58. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Mikhail Nazarov
  • Roman Trofimov
 

Rosjanki na Lillehammer

Irina Avvakumova WSC.Lahti .2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Rosjanie odkryli karty - znamy składy Sbornej na inauguracyjne konkursy PŚ!
Irina Avvakumova (fot. Julia Piątkowska)

Na przełomie listopada i grudnia o pierwsze pucharowe punkty powalczą natomiast skoczkinie. Zawody na dwóch obiektach Lysgaardsbakken (HS-98 i HS-138) przyniosą także batalię w oddzielnej klasyfikacji Lillehammer Triple. Na norweskich skoczniach na pewno pojawią się trzy rosyjskie skoczkinie - Irina Avvakumova, Anastasiya Barannikova oraz Sofia Tikhonova. Rozważany jest także start Aleksandry Barantcevej. Dodajmy, że trener rosyjskiej kadry kobiet, Roman Kerov, do Kraju Wikingów będzie mógł zabrać łącznie aż sześć skoczkiń, zgodnie z obowiązującą obecnie kwotą startową.

Skład rosyjskiej kadry kobiet na PŚ w Lillehammer:

  • Irina Avvakumova (9. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Anastasiya Barannikova (25. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Sofia Tikhonova (27. miejsce w PŚ 2016/17)
  • Aleksandra Barantceva
 

źródło: rsport.ria.ru / tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz