You are currently viewing Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta

Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta

Althaus Katharina Hiza fot.S.Piwowar 1200 - Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta

Na początku października odbyły się letnie Mistrzostwa Niemiec Panów, w których po tytuł czempiona sięgnął Andreas Wellinger. Miesiąc przyszło nam czekać na rywalizację Pań przeprowadzoną ostatecznie w ubiegłą sobotę. Najlepiej zaprezentowała w niej 21-letnia Katharina Althaus, dla której złoty krążek w krajowych zmaganiach był pierwszym w kolekcji.

 

Złoto dla Althaus, Vogt wraca do gry

Vogt Carina WSC.MS .Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta
Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)

Letnie zmagania Pań, w których rywalizowało 12 zawodniczek, przeprowadzono na obiekcie HS 106 w Obestdorfie. Tytuł mistrzyni Niemiec zasłużenie przypadł czwartej skoczkini ubiegłej zimy, Katharinie Althaus. Zwycięstwo zapewniły jej skoki na 92 metry oraz 99,5 metra, przy czym odległość uzyskana w finale była najdłuższą spośród wszystkich prób w konkursie. Co prawda, 21-latka po raz pierwszy sięgnęła po tytuł czempionki Niemiec na igelicie, jednak na swoim koncie ma już kilka sukcesów: w karierze młodzieżowej sięgała po medale Mistrzostw Świata Juniorów (srebro w drużynie w Erzurum w 2012 r., brąz w drużynie w Libercu w 2013 r., indywidualne srebro oraz brąz w drużynie w Rasnovie w 2016 r.), a także po najwyższe wyróżnienia podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (złoto w drużynie oraz srebro indywidualnie w Innsbrucku w 2012 r.). Reprezentantka klubu SC 1906 Oberstdorf obiecująco rozpoczęła również karierę seniorską stając w 2015 r. na najwyższym stopniu podium w zmaganiach drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Falun. Wracając do ostatnich wyników zawodniczki, należy wspomnieć o 13. lokacie w tegorocznym cyklu FIS Grand Prix Pań.

wuerth svenja S.piwowar 300x199 - Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta
Svenja Wuerth (fot. Stefan Piwowar)

Drugą lokatę, ze stratą 12,7 punktu do liderki, objęła Svenja Wuerth. 24-latka popisała się skokami o długości 92,5 metra oraz 95 metrów. Zarówno w zimowych, jak i letnich zmaganiach ostatnich miesięcy, Wuerth spisywała się słabiej od Althaus: w PŚ została sklasyfikowana na 10. lokacie, zaś w LGP na 22. Mimo to, pochodząca z Baiersbronn zawodniczka wywalczyła złoto w zmaganiach drużyn mieszanych podczas styczniowych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Lahti.

Brązowy krążek padł łupem najlepszej reprezentantce naszych zachodnich sąsiadów w minionym cyklu FIS Grand Prix, Juliane Seyfarth. Dziesiąta skoczkini letnich zmagań w rywalizacji o krajowy czempionat osiągnęła następujące odległości: 92 metry oraz 95,5 metra.

DSC 0300 300x199 - Althaus letnią Mistrzynią Niemiec! Vogt czwarta
Juliane Seyfarth (fot. Bartosz Leja)

Na czwartej lokacie uplasowała się multimedalistka Mistrzostw Świata, Carina Vogt. Zdobywczyni olimpijskiego złota na skoczni normalnej ma za sobą trudny czas, bowiem na początku sierpnia, tuż przed inauguracją LGP Pań, Vogt doznała urazu kolana, który wykluczył ją z rywalizacji na całe lato. Dodajmy, że na koniec ostatniego sezonu PŚ 25-latka została sklasyfikowana na wysokiej 5. pozycji. Wynik osiągnięty w mistrzostwach Niemiec sugeruje, że utytułowana sportsmenka powoli wraca do formy z ubiegłego sezonu, jednak szczyt możliwości szykuje zapewne na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang.

Czołową piątkę uzupełniła 19. zawodniczka ubiegłego sezonu PŚ i 33. cyklu LGP, Ramona Straub. Wynik ten 24-latka osiągnęła dzięki skokom na 89 metrów oraz 92 metry.

 

Triumf Nowak u juniorek

Tego samego dnia w Oberstdorfie rozegrała się również rywalizacja o tytuł Mistrzyni Niemiec do lat 17. Tym  razem na belce skoczni HS 106 zasiadło 10 zawodniczek, wśród których triumfowała Jenny Nowak. Juniorka zwycięstwo zagwarantowała sobie dwoma równymi, dalekimi skokami, w których osiągnęła 98 metrów oraz 99,50 metra. Dzięki uzyskanym odległościom 15-latka zagwarantowała sobie ponad 30-punktową przewagę nad drugą w stawce Alexandrą Seifert. Dwa lata starsza skoczkini w swoich próbach lądowała dwukrotnie na 91. metrze i 50 centymetrze, w ogólnym rozrachunku pokonując lekko barierę 200 punktów. Wynik poniżej tej granicy uzyskała zdobywczyni brązowego medalu, Lilly Kuebler. Zawodniczka również popisała się stabilną formą uzyskując w swoich skokach 90,5 oraz 89,5 metra. Niefortunne dla sportowców miejsce tuż za podium przypadło Sophii Maurus, która pofrunęła na 84,5 metra w pierwszej serii, zaś w finale osiągnęła pół metra dłuższą odległość (85 m). Na piątej pozycji sklasyfikowano Alinę Ihle, która osiągnęła w zmaganiach 84,5 oraz 82,5 metra.

 

Pełne wyniki Mistrzostw Niemiec Pań >>>

 

źródło: berkutschi.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz