You are currently viewing Noriaki Kasai w składzie Kraju Kwitnącej Wiśni na PŚ w Wiśle!

Noriaki Kasai w składzie Kraju Kwitnącej Wiśni na PŚ w Wiśle!

Kasai Noriaki WC.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - Noriaki Kasai w składzie Kraju Kwitnącej Wiśni na PŚ w Wiśle!Do inauguracji zimowego Pucharu Świata pozostały niecałe dwa tygodnie. Poznaliśmy już składy kilku kadr, które pojawią się w Wiśle. Teraz decyzję o nominacjach na konkursy w Wiśle podjęli Japończycy. Na skoczni im. Adama Małysza liderem ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie 45-letni świeżo upieczony mistrz z Sapporo, Noriaki Kasai.

 

Japończycy z Kasaim na inaugurację

DSC 0100 300x199 - Noriaki Kasai w składzie Kraju Kwitnącej Wiśni na PŚ w Wiśle!
Junshiro Kobayashi – letni lider Japończyków (fot. Bartosz Leja)

Japończycy, których tradycyjnie czeka daleka podróż do Europy na konkursy inaugurujące zimowy sezon Pucharu Świata, podjęli już decyzję związaną ze składem ekipy na zawody rozgrywane w pierwszym periodzie. W Wiśle na skoczni im. Adama Małysza pucharowe zmagania zainauguruje pięciu „samurajów”. Do Polski przyjedzie m.in. 45-letni Noriaki Kasai, który wciąż zaskakuje doskonałą formą i przed kilkoma dniami został letnim mistrzem Japonii na dużej skoczni Okurayama w rodzimym Sapporo. Doświadczony zawodnik, który w Beskidach rozpocznie swój 29. sezon pucharowych startów w karierze. Narciarskiego „weterana”, który wciąż nie zamierza składać broni wesprą doświadczeni koledzy – Daiki Ito, Taku Takeuchi, mający za sobą świetny letni sezon Junshiro Kobayashi (zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix) oraz jego młodszy brat, Ryoyu Kobayashi. Najprawdopodobniej w tym samym składzie Japończycy udadzą się także na kolejne konkursy, które odbędą się w fińskiej Ruce, rosyjskim Niżnym Tagile, niemieckim Titisee-Neustadt oraz szwajcarskim Engelbergu. Ewentualnych rotacji w drużynie trener Tomoharu Yokokawa dokona zapewne dopiero przed 66. Turniejem Czterech Skoczni.

Skład reprezentacji Japonii na PŚ w Wiśle (17-19 listopada):

  • Noriaki Kasai (15. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Daiki Ito (24. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Taku Takeuchi (30. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Junshiro Kobayashi (54. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Ryoyu Kobayashi (nieklasyfikowany).

Przypomnijmy, że podczas styczniowych konkursów Pucharu Świata w Wiśle, najlepszym reprezentantem Kraju Kwitnącej Wiśni był Kasai, który dwukrotnie w konkursach indywidualnych zajmował 17. lokatę.

 

Takanashi i Ito porządzą w Lillehammer?

Sara Takanashi Oslo.2017 Krysztalowa.Kula fot.Maria .Grzywa 300x200 - Noriaki Kasai w składzie Kraju Kwitnącej Wiśni na PŚ w Wiśle!
Sara Takanashi - niekwestionowana królowa PŚ kobiet (fot. Maria Grzywa)

Inauguracji zimowego Pucharu Świata wyczekują także skoczkinie. Pierwsze konkursy kobiet zostaną rozegrane w dniach 1-3 grudnia na obiektach w norweskim Lillehammer. Dodatkową mobilizacją dla pań może być także wewnętrzna klasyfikacja mini-touru o roboczej nazwie Lillehamer Triple. Największą faworytką do triumfu będzie tam oczywiście Japonka Sara Takanashi. 21-letnia reprezentantka klubu Kuraray rozpocznie w Kraju Wikingów batalię o piątą Kryształową Kulę w karierze. Dodajmy, że w skokach narciarskich jeszcze nikt pięciokrotnie nie sięgnął po to trofeum. W Norwegii Takanashi towarzyszyć będzie jej koleżanka z drużyny i jednocześnie najmocniejsza konkurentka z lata - Yuki Ito. Japoński zespół kobiet uzupełnią: Yuka Seto oraz Kaori Iwabuchi.

Skład reprezentacji Japonii na PŚ Pań w Lillehammer (30 listopada - 3 grudnia):

  • Sara Takanashi (1. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Yuki Ito (2. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Yuka Seto (13. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Kaori Iwabuchi (19. miejsce w PŚ 2016/2017)

Warto dodać, że podczas zeszłorocznych grudniowych konkursów PŚ w Lillehammer, panie rywalizowały wyłącznie na normalnym obiekcie HS-100. Dwa zwycięstwa zgarnęła wówczas Takanashi, a Ito dwukrotnie zajmowała drugie miejsce.

 

źródło: sanspo.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz