You are currently viewing Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck

Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck

Hayboeck Michael WC.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck

Inauguracja Pucharu Świata coraz bliżej. Za nieco ponad dwa tygodnie najlepsi skoczkowie pojawią się w Wiśle, by rozpocząć rywalizację w sezonie 2017-2018. Kolejne reprezentacje podają nazwiska skoczków, którzy zaprezentują się na skoczni im. Adama Małysza. Wiemy już, że w Beskidach wystartuje siedmiu Austriaków, w tym wracający po przerwie spowodowanej urazem kostki Michael Hayboeck.

 

8H7A0662 300x199 - Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Jeszcze trzy tygodnie drużyna Heinza Kuttina nie miała powodów do radości. Pod koniec okresu przygotowawczego do nowego sezonu dwóch bardzo dobrych zawodników zaczęło mieć problemy ze zdrowiem. Najpierw, na zgrupowaniu regeneracyjnym na Cyprze, Michael Hayboeck doznał kontuzji lewego stawu skokowego. Pod koniec października z Austrii dotarła kolejna niepokojąca wiadomość – ponownego urazu kolana doznał Gregor Schlierenzauer. Tyrolczyk podczas treningu w Ramsau naderwał więzadła boczne w prawym kolanie i jego przerwa potrwa od 4 do 6 tygodni. – Skupiam się teraz na pełnym powrocie do zdrowia, jeszcze nie wiem kiedy wrócę na skocznię – mówił Schlierenzauer podczas prezentacji austriackiej drużyny w Innsbrucku.

 

8H7A5204 300x199 - Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck
Michael Hayboeck, fot. Julia Piątkowska

Dwukrotnego triumfatora Turnieju Czterech Skoczni w Wiśle zabraknie, ale jego młodszy kolega z reprezentacji zakończył już rehabilitację i w środę oddał pierwsze skoki na skoczni Bergisel – Jestem bardzo szczęśliwy, że na spokojnie oddałem te trzy próby. Po kilku dniach przerwy będę miał kolejny trening na skoczni. Mam jeszcze ograniczony zakres ruchu w kostce, ale w przyszłym tygodniu na starcie Pucharu Świata będzie lepiej – podsumował swój powrót Michael Hayboeck, który tego lata zdobył dwa złote medale w mistrzostwach Austrii.

 

Poppinger Manuel WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Jest Hayboeck
Manuel Poppinger, fot. Julia Piątkowska

Do rywalizacji na najwyższym poziomie wraca również Manuel Poppinger, który cały poprzedni sezon opuścił z powodu kontuzji. Reprezentant klubu SV Innsbruck-Bergisel 7 września 2016 roku podczas zgrupowania w Planicy zerwał przednie więzadło krzyżowe. Jego przerwa od skoków trwała 9 miesięcy, a start w Wiśle będzie pierwszym zimowym konkursem od zawodów w Planicy na zakończenie sezonu 2015/2016. Zajął wtedy 22. miejsce, a w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata uplasował się na 27. pozycji – najwyżej w karierze.

Do Wisły na rozpoczęcie zimowej rywalizacji obok Michaela Hayboecka i Manuela Poppingera uda się jeszcze pięciu podopiecznych Heinza Kuttina: Stefan Kraft, Manuel Fettner, Clemens Aigner, Markus Schiffner i Daniel Huber.

Skład reprezentacji Austrii na PŚ w Wiśle (17-19 listopada):

  • Stefan Kraft (1. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Michael Hayboeck (7. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Manuel Fettner (10. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Markus Schiffner (37. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Clemens Aigner (42. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Daniel Huber (71. miejsce w PŚ 2016/2017)
  • Manuel Poppinger (nieklasyfikowany)

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie w trakcie styczniowych zawodów w Wiśle dwukrotnie najlepszym reprezentantem Austrii był Stefan Kraft. W pierwszym konkursie 24-latek uplasował się na drugiej pozycji, a dzień później ukończył zawody na czwartym miejscu.

Podczas inauguracji poprzedniego sezonu, która odbyła się w Kuusamo, najlepiej na skoczni Rukatunturi zaprezentował się Manuel Fettner. Reprezentant SV Innsbruck Bergisel zajął czwarte i trzecie miejsce.

 

źródło: krone.at + własne

Dodaj komentarz