You are currently viewing PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)

PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)

Polska Stoch.Kot .Zyla .Kubacki Mistrzostwa.Swiata.Lahti .2017 2 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)Po pierwszych w tym sezonie kwalifikacjach, nadszedł czas na inauguracyjny konkurs Pucharu Świata, w którym zmierzy się 12 drużyn. W roli kandydatów do zwycięstwa wystąpią oczywiście reprezentanci Polski, którzy w minionej zimy zdobyli Puchar Narodów. Na drodze biało-czerwonych zechcą jednak stanąć mocni Austriacy i Niemcy.

 

Program zmagań:

18 listopada 2017 r. (sobota):

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 – konkurs drużynowy (TVP Sport, TVP 1, Eurosport 1, lajfy.com >>>)

 

"Żelazna czwórka" Horngachera powalczy z Niemcami

DSC 0270 - PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)
Richard Freitag i Andreas Wellinger (fot. Bartosz Leja)

Wczoraj cała międzynarodowa stawka oddała pierwsze w tym sezonie skoki na śniegu. Przygotowany na ostatnią chwilę zeskok obiektu im. Adama Małysza niektórym sprawiał spore problemy ze względu na pewne nierówności pojawiające się szczególnie w strefie lądowania i przy odjeździe. Najlepiej z takimi warunkami poradzili sobie jednak nie Polacy, a Niemcy, wśród których czterech najwyżej sklasyfikowanym zawodników zgromadziło najwyższą łączną notę w gronie wszystkich reprezentacji (497,8 pkt). Drugie miejsce na "wirtualnym" drużynowym podium wczorajszych kwalifikacji zajęliby już biało-czerwoni, którzy zgromadzili 487,7 punktu. Za podopiecznymi trenera Stefana Horngachera znaleźliby się Austriacy z dorobkiem 484,1 punktu.

DSC 0311 - PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)
Stefan Kraft (fot. Bartosz Leja)

Warto zaznaczyć, że Austriak trenujący polskich skoczków postanowił nominować do konkursu sprawdzoną czwórkę, która sięgała po triumf w mistrzostwach świata, a także po pucharowe podia minionej zimy. Chodzi oczywiście o Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. W składzie zabrakło zatem miejsca na bardzo dobrze spisującego się wczorajszego dnia Stefana Huli oraz starającego wskoczyć do żelaznej czwórki Horngachera, Jakuba Wolnego.

Przypomnijmy jednak, że czwórka, która powalczy o zwycięstwo w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle, minionej zimy nie schodziła z podium w konkursach drużynowych. Biało-czerwoni byli w czołowej trójce w Klingenthal (odnieśli tam pierwsze w historii zwycięstwo), Zakopanem, Willingen (kolejny triumf), Oslo, Vikersund i Planicy. Co więcej, to właśnie Stoch, Kot, Żyła i Kubacki stanowili o biało-czerwonej sile w Pucharze Narodów, który także po raz pierwszy w historii powędrował w ręce Polaków.

P1030153 - PŚ Wisła: 12 drużyn na starcie, złota czwórka z Lahti wśród faworytów (LIVE)
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle (fot. Magdalena Janeczko)

Niezwykle mocno na początku zimy wydają się jednak prezentować wspomniani Niemcy. Trener Werner Schuster, podobnie jak Stefan Horngacher miał spory ból głowy, aby wystawić konkursową czwórkę. Ostatecznie zdecydował się postawić na Markusa Eisenbichlera, Richarda Freitaga, Stephana Leyhe oraz Andreasa Wellingera. Nie bez szans na walkę o zwycięstwo są także Austriacy mający w swoich szeregach fenomenalnego mistrza świata i zwycięzcę wczorajszych kwalifikacji, Stefana Krafta, doświadczonego Michaela Hayboecka oraz nieco mniej doświadczonych, ale bardzo utalentowanych Clemensa Aignera i Daniela Hubera. Do batalii o podium mogą się włączyć z pewnością także Norwegowie. Nieco nierówne wydawały się wczorajsze skoki Słoweńców, ognia brakowało także niektórym Japończykom. O awans do serii finałowej powalczą zapewne Czesi, Rosjanie, Szwajcarzy i Finowie, a Włosi i Kazachowie mimo swoich ambicji - raczej powinni stanowić tło dzisiejszej rywalizacji.

 

Lista startowa konkursu:

BIB
zawodnik
kraj
1. grupa
1
Marat Zhaparov
KAZ
2
Alex Insam
ITA
3
Janne Ahonen
FIN
4
Andreas Schuler
SUI
5
Alexey Romashov
RUS
6
Tomas Vancura
CZE
7
Ryoyu Kobayashi
JPN
8
Timi Zajc
SLO
9
Johann Andre Forfang
NOR
10
Markus Eisenbichler
GER
11
Daniel Huber
AUT
12
Piotr Żyła
POL
2. grupa
1
Sabirzhan Muminov
KAZ
2
Zeno di Lenardo
ITA
3
Andreas Alamommo
FIN
4
Gregor Deschwanden
SUI
5
Mikhail Nazarov
RUS
6
Jakub Janda
CZE
7
Daiki Ito
JPN
8
Anze Semenic
SLO
9
Andesr Fannemel
NOR
10
Richard Freitag
GER
11
Clemens Aigner
AUT
12
Dawid Kubacki
POL
3. grupa
1
Sergey Tkachenko
KAZ
2
Davide Bresadola
ITA
3
Antti Aalto
FIN
4
Killian Peier
SUI
5
Denis Kornilov
RUS
6
Lukas Hlava
CZE
7
Noriaki Kasai
JPN
8
Tilen Bartol
SLO
9
Daniel Andre Tande
NOR
10
Stephan Leyhe
GER
11
Michael Hayboeck
AUT
12
Maciej Kot
POL
4. grupa
1
Alexey Korolev
KAZ
2
Sebastian Colloredo
ITA
3
Ville Larinto
FIN
4
Simon Ammannn
SUI
5
Evgeniy Klimov
RUS
6
Roman Koudelka
CZE
7
Junshiro Kobayashi
JPN
8
Peter Prevc
SLO
9
Robert Johansson
NOR
10
Andreas Wellinger
GER
11
Stefan Kraft
AUT
12
Kamil Stoch
POL
 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz