You are currently viewing Denis Kornilov ze wsparciem polskiej kliniki po upadku!

Denis Kornilov ze wsparciem polskiej kliniki po upadku!

Jeden z najgroźniej wyglądających upadków podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle przytrafił się Denisowi Kornilovowi. 31-letni podopieczny trenera Alexandra Arefieva uderzył w zmrożony zeskok w drugiej rundzie konkursu drużynowego. Okazuje się, że o odpowiednią opiekę dla Rosjanina zadbała jedna z polskich klinik, która zaoferowała mu pomoc medyczną.

 
Denis Kornilov upadek.Wisla .2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Denis Kornilov ze wsparciem polskiej kliniki po upadku!
Denis Kornilov po upadku w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Denisa Kornilova śmiało można nazwać jednym z pechowców, który w czasie minionego weekendu przekonał się jak twardy był zeskok obiektu im. Adama Małysza w Wiśle. Tuż po wylądowaniu 116,5-metrowej próby w finale drużynowych zmagań, Rosjaninowi wypięła się lewa narta, a on sam poturbował się tak mocno, że na jego plastronie startowym pojawiła się krew. Najbardziej ucierpiała twarz skoczka, na której pojawiły się zadrapania, co więcej, narciarskie gogle nabiły Rosjaninowi sporego siniaka pod okiem. Doświadczony zawodnik po natychmiastowej interwencji służb medycznych, w ich asyście (jednak o własnych siłach) opuścił skocznię.

Okazuje się, że nie był to koniec pomocy dla Rosjanina z polskiej strony. W poniedziałek 31-latek dzięki wsparciu byłego fizjoterapeuty polskiej kadry skoczków, Rafała Kota, przeszedł konsultacje w prywatnym ośrodku medycznym Medical Clinic Podhale w Waksmundzie (koło Nowego Targu). Tam okazało się, że Kornilov nie nabawił się żadnego poważnego urazu. – Denis nie wymagał interwencji chirurgicznej. Najprawdopodobniej od urodzenia miał lekko skrzywioną przegrodę nosową, którą klinika zaoferowała się zoperować po sezonie. W najbliższych dniach Rosjanin powróci do pucharowej rywalizacji – powiedziała Agnieszka Baczkowska pełniąca funkcję kierownika zawodów PŚ w Wiśle.

Według ostatnich informacji, Kornilov po raz kolejny w zawodach najwyższej rangi pojawi się w rosyjskim Niżnym Tagile w dniach 1-3 grudnia. Póki co nie jest jednak znany skład ekipy Sbornej na zbliżające się konkursy w fińskiej Ruce (24-26 listopada).

 

źródło: wisla-malinka.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz