You are currently viewing Ruka zamiast Lahti w drugi weekend PK
Rukatunturi (fot. Julia Piątkowska)

Ruka zamiast Lahti w drugi weekend PK

8H7A9392 - Ruka zamiast Lahti w drugi weekend PK

Mimo, że zmagania  Pucharu Kontynentalnego w nowym sezonie zaczną się dopiero za tydzień, doczekaliśmy się już pierwszych zmian w kalendarzu cyklu. Rywalizacja skoczków w „drugiej lidze” zaplanowana na połowę grudnia w Finlandii zamiast w Lahti odbędzie w położonej o ponad 700 km na północ Ruce. Przyczyną tej zmiany jest... niedostatek śniegu.

 

O zmianie w terminarzu Pucharu Kontynentalnego oficjalnie poinformowano pod koniec listopada, czyli na nieco ponad dwa tygodnie przed planowany zmaganiami w Finlandii. Konkursy indywidualne, które odbędą się 16. i 17. grudnia w Kraju Tysiąca Jezior, będą drugim weekendem nowego sezonu zmagań "drugiej ligi", a zarazem jednym zorganizowanym w tym kraju w tegorocznym cyklu.

Lahti Salpausselka 2016 WC fot.Dasha .Mashkina 300x200 - Ruka zamiast Lahti w drugi weekend PK
Skocznie Salpausselkae w Lahti - w połowie grudnia nie zagości na nim odpowiednia ilość śniegu (fot. Dasha Mashkina)

Według informacji podanych przez Międzynarodową Federację Narciarską przyczyną zmiany gospodarza zmagań jest brak śniegu niezbędnego do przeprowadzenia rywalizacji w Lahti. Odpowiednio naśnieżony jest za to obiekt Rukatunturi (HS-142), gdzie tydzień temu odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata mężczyzn. Za słusznością decyzji przemawiają również prognozy pogody - opady białego puchu mają być bardziej intensywne właśnie nieopodal Kuusamo, a temperatura powietrze ma być tam niższa niż w Lahti. Tym samym znacznie łatwiej będzie przygotować skocznię do zawodów.

Pierwsze dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 odbędą się w dniach 9. i 10. grudnia w kanadyjskim Whistler, gdzie Polskę reprezentować będą: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż oraz Tomasz Pilch.

Pełny terminarz Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 >>>

 

źródła: fis-ski.com / pzn.pl

 

Dodaj komentarz