You are currently viewing Richard Freitag: „Będę bronił żółtej koszulki lidera”

Richard Freitag: „Będę bronił żółtej koszulki lidera”

Richard Freitag Nizhny.Tagil .2017.winner fot.Ilia .Khamov2 - Richard Freitag: "Będę bronił żółtej koszulki lidera"Po raz pierwszy w swojej karierze Richard Freitag będzie miał okazję wystąpić w żółtym plastronie lidera Pucharu Świata. Po zwycięstwie w sobotnim konkursie na Tramplin Aist (K-120 / HS-134) w Niżnym Tagile, Niemiec mówi jasno: „chcę bronić pozycję lidera!”. Dodajmy, że cała ekipa trenera Schustera prezentuje się w Rosji wyśmienicie.

 

Po bardzo emocjonującym konkursie na dużej skoczni w rosyjskim Niżnym Tagile zwycięstwo odniósł Richard Freitag. Niemiec zdobywając 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata, został nowym liderem cyklu i w niedzielnym konkursie po raz pierwszy w karierze będzie startował w żółtym plastronie. 26-letni zawodnik jest szczęśliwy z objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej i zapowiada walkę o utrzymanie tej pozycji:

– W pierwszej serii miałem problemy z lądowaniem, rywalizacja była bardzo zacięta, więc musiałem walczyć o każdy punkt. Wszystko dobrze ułożyło się w drugiej rundzie i mogłem świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie – komentował po zawodach, w których osiągał 135 i 137 metrów. – W obecnym cyklu wielu zawodników jest w wyśmienitej formie, różnice punktowe są niewielkie, co sprawia, że konkursy są niesamowicie interesujące. Bardzo się cieszę, że będę mógł po raz pierwszy założyć żółtą koszulkę lidera. Będę walczyć, aby ją obronić – zapewnił.

Sobotni konkurs na dużej skoczni w Niżnym Tagile był dla Niemców niewątpliwie udany. Na półmetku prowadził Karl Geiger, jednak finałowy skok nie był tak daleki i zajął szóstą lokatę. Tuż za podium uplasował się Andreas Wellinger (127,0 / 138,5 m), który awansował z 21. na 4. pozycję. 22-letni skoczek z Rupholding był najbardziej zadowolony ze swojej finałowej próby – Przy drugim skoku miałem inne odczucia, niż przy pierwszej próbie. Jestem zadowolony, że mogłem oddać długi skok wykończony ładnym telemarkiem – podsumował.

 

źródło: skispringen.com

 

 

Dodaj komentarz