You are currently viewing PŚ Zakopane 2018 – znamy program zawodów!

PŚ Zakopane 2018 – znamy program zawodów!

DSC 0016 8311 - PŚ Zakopane 2018 - znamy program zawodów!Wielkie emocje związane z listopadową inauguracją Pucharu Świata w Wiśle już za nami. Nie oznacza to jednak koniec rywalizacji skoczków na najwyższym światowym poziomie w Polsce tej zimy. Już w styczniu 2018 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się kolejne pucharowe zmagania. Dziś poznaliśmy oficjalny program całej imprezy.

 
Podium konkurs.drużynowy WC.Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Zakopane 2018 - znamy program zawodów!
Podium konkursu drużynowego w Zakopanem, styczeń 2017 (fot. Julia Piątkowska)

Konkursy Pucharu Świata w styczniu już po raz kolejny zawitają w polskie Tatry. Na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza tradycyjnie pojawi się światowa czołówka skoków narciarskich na czele ze „złotą polską ekipą” trenera Stefana Horngachera. 25 stycznia (czwartek) skoczkowie pojawią się w Zakopanem, a 26 stycznia (piątek) przetestują zmodernizowany obiekt HS-140 podczas oficjalnych treningów, a także powalczą w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Dzień później (27 stycznia, sobota) skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym, w którym biało-czerwoni powalczą o kolejne pucharowe podium w mocno wzbogaconym w ostatnich latach dorobku. Niedziela (28 stycznia) przyniesie już emocje związane ze zmaganiami indywidualnymi.

8H7A8399 - PŚ Zakopane 2018 - znamy program zawodów!
Podium konkursu indywidualnego w Zakopanem, styczeń 2017 (fot. Julia Piątkowska)

Zainteresowanie skokami narciarskimi w Zakopanem jak co roku jest ogromne. Już od dłuższego czasu w sprzedaży nie ma biletów na konkurs drużynowy i rywalizację indywidualną. Kibice wciąż mogą jednak nabyć wejściówki na piątkowe kwalifikacje i poczuć przedsmak wielkim sportowych emocji. Szczegóły na stronie internetowej skoki2018.eu >>>

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi najlepsi okazali się reprezentanci Niemiec (Eisenbichler, Leyhe, Wellinger, Freitag), którzy wzięli na biało-czerwonych rewanż za ich triumf w Klingenthal. Polscy skoczkowie (Żyła, Kot, Kubacki, Stoch) przed własną publicznością wywalczyli drugą lokatę, a podium uzupełnili Słoweńcy (Tepes, P.Prevc, Damjan, D.Prevc). W konkursie indywidualnym po zaciętej batalii niezapomniany triumf odniósł Kamil Stoch, który na podium wyprzedził dwóch Niemców – Andreasa Wellingera i Richarda Freitaga.

Warto zaznaczyć, że pod koniec stycznia 2018 roku zawodnicy będą rywalizowali na całkowicie zmodernizowanej Wielkiej Krokwi. Duży zakopiański obiekt ma za sobą dwa etapy przebudowy – w 2016 roku na skoczni zmieniono rozbieg oraz zainstalowano nowe tory najazdowe z nowoczesnym systemem mrożenia. W tym roku przeprofilowano zeskok, dzięki czemu skoczkowie będą mogli w Zakopanem uzyskiwać dalsze odległości. Punkt konstrukcyjny obiektu został przesunięty ze 120. na 125. metr, natomiast linia oznaczająca jego wielkość (Hill Size – HS) powędrowała ze 134. na 140. metr. Dzięki modernizacji Wielka Krokiew jest obecnie jedną z najnowocześniejszych skoczni narciarskich na świecie.

 

Program zawodów PŚ Zakopane 2018:

 • 25 stycznia 2018 r. (czwartek):
  • przyjazd ekip
 • 26 stycznia 2018 r. (piątek):
  • 11:00 – odprawa techniczna
  • 16:00 – oficjalny trening, 2 serie
  • 18:00 – kwalifikacje
 • 27 stycznia 2018 r. (sobota):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs drużynowy
 • 28 stycznia 2018 r. (niedziela):
  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs indywidualny
 • 29 stycznia 2018 r. (poniedziałek):
  • wyjazd ekip
 

Dodajmy, że pogoda panująca ostatnio w Zakopanem umożliwiła włodarzom Wielkiej Krokwi rozpoczęcie przygotowywania obiektu do pierwszych zimowych skoków. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy i kto odda pierwsze próby na zmodernizowanej skoczni im. Stanisława Marusarza.

 

 

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz